Menu

S rekonvalescencí po COVID-19 vám pomůžou lázně

07. 12. 2020

 Dopřejte si čas na zotavení

 Každý boj s viry a bakteriemi je pro naše tělo zkouška, která ho oslabuje a vyčerpává. Většinou stačí, když se pak pár dní šetříme, a brzy se zase cítíme fit a v plné síle. S novým koronavirem SARS-CoV-2 je to ale jiné. Přestože jste oficiálně uzdraveni, následky pro prodělané nemoci vás můžou trápit ještě dlouho. Nejčastěji přitom jde o potíže s dýcháním, bolesti na hrudníku, změny srdečního rytmu, ale také neurologické a psychické problémy. A v neposlední řadě únava, která ne a ne odeznít.

Lázně léčí i uklidňují
Vědecká literatura shrnuje všechny uvedené potíže dvěma slovy: Post-covidový syndrom. Že ho není radno podceňovat, je víc než jasné. Nespěchejte. A neklaďte na sebe (a na své tělo) příliš vysoké nároky. Dopřejte si důkladnou rekonvalescenci, která vám pomůže načerpat novou energii a dostane vás znovu do formy. Františkovy Lázně jsou pro to jako stvořené. Díky svému poklidnému tempu, přátelské atmosféře, ohromnému množství zeleně – ale hlavně díky zkušeným lékařům, kteří dobře ví, jakou léčivou moc má místní příroda a jak ji co nejlépe využít právě pro vás.

Speciální pobyt na míru
Pro všechny, co prodělali nemoc Covid-19, připravili františkolázeňští lékaři speciální pobyt s procedurami zaměřenými primárně na post-covidový syndrom, ale také na posílení imunity a celkový odpočinek. Během jediného týdne vás čeká 18 procedur včetně oxygenoterapie, inhalace minerálních pramenů, dechové gymnastiky, lymfodrenáže, suché uhličité obálky, solné jeskyně a podpůrné vitaminové terapie. Naprostou samozřejmostí je pečlivé lékařské vyšetření a následná konzultace ohledně vašich výsledků.

Relaxace v parku i akvaparku
Zapomínat ale nesmíme také na odpočinek a pohyb na čerstvém vzduchu. Součástí pobytu je proto i relaxační jóga, nordic walking a neomezený vstup do místního akvaparku s vnitřní i venkovní vířivkou. Na všechny starosti všedních dnů vám pomůžou zapomenout procházky v téměř nekonečných lázeňských parcích i skvělá kuchyně ve zdejších hotelech. Jako bonus máte v ceně pobytu all inklusive nápoje zdarma. Týden zaslouženého rozmazlování a speciální lázeňské péče s procedurami na míru je přesně to, co vaše tělo potřebuje, aby nabralo ztracenou sílu.

Rezervovat pobyt

www.frantiskovylazne.czSouvisející články


Z domova Lázeňství

Desátý ročník soutěže EDEN zná své finalisty

Jedinečný projekt Evropské komise EDEN (European destinations of Excellence) má za cíl zviditelňovat méně známé turistické destinace, a...

29. 08. 2019

číst dál


Lázeňství Hotelnictví

Hotel SwissHouse v novém

Hotel SwissHouse v Mariánských Lázních, v jehož zdech v minulosti spatřila světlo světa první čokoládová lázeňská oplatka, vstupuje...

10. 03. 2018

číst dál


Dallmayr
PF 2021 CzechSpecials