Menu

Restaurace Lví dvůr opět otevřena!

03. 08. 2020

Romantické interiéry restaurace Lví dvůr v areálu Pražského hradu se opět otevírají veřejnosti. Restaurace nabídne svým hostům nejen tradiční českou kuchyni v moderním pojetí, které šetrně navazuje na dlouhou a slavnou historii renesanční budovy z r. 1581. K dispozici jsou dvě restaurace (horní a dolní), oddělené salónky, venkovní atrium s kašnou, letní terasa a zimní zahrada s nádherným výhledem do Královské zahrady a na Katedrálu sv. Víta. Romantická večeře či obchodní jednání se tak stane pro hosty jedinečným zážitkem. Lví dvůr je ideální místo jak pro pracovní schůzky, tak pro posezení s rodinou a přáteli. Díky variabilitě prostor je restaurace vhodná pro větší skupinu lidí i pro romantickou schůzku ve dvou. Lze tu uspořádat firemní večírek, doprovodnou párty významné akce, tiskovou konferenci nebo rodinnou oslavu. 

„Lví dvůr se nachází v atraktivní lokalitě Pražského hradu. Restauraci v minulosti navštěvovala řada významných osobností včetně Václava Havla. Naše ostatní společnosti poskytují cateringové služby pro Pražský hrad již mnoho let. Obsluhovali jsme nejvyšší představitele státu i okolních zemí. Máme bohaté zkušenosti nejen s cateringovými službami, ale i s pořádáním konferencí a firemních akcí, pro které vidíme v romantických prostorách Lvího dvora rovněž velký potenciál. I proto jsme se rozhodli tuto restauraci provozovat a všechny srdečně zveme k návštěvě,“ objasňuje své záměry nový provozovatel restaurace Lví dvůr Ing. Radek Dohnal. 

Restaurace Lví dvůr se nachází na severním okraji areálu Pražského hradu před Prašným mostem, na křižovatce ulic Mariánské hradby a U Prašného mostu. Renesanční budovu, ve které je umístěna, postavil architekt Ulrico Aostalli na místě dřevěného dvora založeného císařem Ferdinandem I. Habsburským. Chovali zde lvy, levharty, tygry či orangutana. Proslulým se stal především lev Mohamed císaře Rudolfa II. Šlo o jakousi o první pražskou zoo, která fungovala až do roku 1740. Koncem 18. století zde zahradník Adam Ultz zřídil krčmu. V letech 1967 – 1972 byla renesanční budova adaptována na restauraci se zahrádkou. S příchodem prezidenta Václava Havla se pak objekt dočkal kompletní rekonstrukce v rámci programu obnovy a otevírání Pražského hradu veřejnosti.
Připravila Jana Rišková.

www.facebook.com/restaurant.lvi.dvurSouvisející články


Mice Gastro Z domova

Pivovar Velké Popovice hostí Klobáskofest

V rámci letošních Dnů českého piva pořádá pivovar Velké Popovice v sobotu 29. září již šestý ročník oblíbeného Klobáskofestu.

25. 09. 2018

číst dál


Gastro

Skotsko a skvělou whisky si můžete užít po celý rok

Při návštěvě Skotska byste neměli minout palírnu pravé skotské. Nahlédněte s námi za zdi léty prozkoušené destilerie Cardhu, kde se...

04. 10. 2017

číst dál


Czech Specials
Side VSH