Menu

Prodej lyžařských zájezdů stoupá

18. 10. 2017

Klienty lákají nejen výhodnější ceny, ale také široká nabídka středisek v tuzemsku a v zahraničí. Pobytové balíčky jsou také často doplněny o cenově výhodnější skipasy. Navíc jak upozorňuje Miroslav Švehla z cestovní kanceláře Sport-S, „některé destinace nabízí zvýhodněné dětské skipasy dokonce až do 18 let věku dítěte.“
Většina cestovních kanceláří poskytuje již od srpna slevy z cen zájezdů. Nejčastěji se pohybují mezi 10 až 20 procenty a většina z nich v říjnu končí. Lyžaři by tak neměli s výběrem dovolené otálet. Výhodou včasného nákupu je možnost uhradit pouze zálohu a zbytek ceny doplatit až před odjezdem. Nabídka Last minute v tomto segmentu je tradičně nižší, než je tomu obvyklé u letních zájezdů. Kapacity ve střediscích jsou omezené. „Předpokládáme, že do konce října se prodají víc než dvě třetiny z celkových kapacit,“ říká Jan Bezděk z FISCHER Group.  Již nyní cestovní kanceláře uvádějí očekávaný nárůst prodeje o 10 procent vyšší než v předchozích letech.
Mezi obecně nejvytíženější termíny patří období pololetních a jarních prázdnin. Češi stále častěji vyrážejí na hory i v okrajových termínech sezony, využívají tak levnějších cen za ubytování a skipasy. Na začátku sezony se navíc rádi vyhnou předvánočnímu stresu. Mezi nejoblíbenější destinace patří tradičně Itálie, zejména oblast Livigna a Val di Fiemme. V Rakousku si popularitu drží Nassfeld, Pitzal, oblasti Tyrolska a Salzburska. Do Francie nejčastěji Češi vyrážejído Tignes. Výhodou zahraničních středisek je nejen garance sněhu, ale větší výběr sjezdových tratí a menší čekací lhůty na vleky. Pomyslnou třešničkou jsou i nabídky na zpestření pobytu. Dle Evy Němečkové z cestovní kanceláře Firotour stále častěji zařizují pro klienty i takové aktivity, jako je např. řízení rolby, spaní v iglú, après ski party nebo procházky se sněžnicemi.
Mnohé cestovní kanceláře nadále rozšiřují svou nabídku středisek, ale i samotných služeb na místě. V některých mohou být animátoři, ale i zkušení česky mluvící instruktoři.I v letošním roce je zájem o kombinace wellness, resp. lázeňských pobytů, a lyžování,“ doplňuje Ladislav Peška z cestovní kanceláře SLAN tour.
Nelze opominout ani zájem o Českou republiku, kde tradičně největší zájem je dle Kamily Marvalové z Tipatour o Špindlerův Mlýn, Karlov a Kouty nad Desnou. Stranou nestojí ani Slovensko. V Nízkých Tatrách vede Jasná a Štrbské Pleso ve Vysokých Tatrách.
Informaci připravila Asociace cestovních kanceláří ČR.

www.ackcr.czSouvisející články


Z domova

Václav Větvička 84. významnou postavou projektu Kořeny osobností

Botanik, popularizátor vědy a spisovatel Václav Větvička se 29. Března na Zelený čtvrtek stal 84. osobností, která symbolicky zanechala...

03. 04. 2018

číst dál


Doprava Z domova

Vltavský audit: Návratnost pěti miliard nutných investic je pět let

Návratnost zhruba pěti miliard korun, potřebných na dokončení stavebních akcí ke splavnění Vltavy po celém jejím toku, je pět let.

25. 05. 2019

číst dál


Czech specials new