Menu

Počet domácích hostů v hotelech v Česku byl v srpnu 2021 opět rekordní

09. 10. 2021

Počet domácích hostů v hotelech v Česku byl v srpnu 2021 opět rekordní, ubytovalo se v nich o 8,4 % více obyvatel Česka než v loňském srpnu a dokonce o 42 % než v předloňském, který nebyl ovlivněn koronavirovou pandemií. Celkem přijelo druhý prázdninový měsíc do hotelů v Česku přes milion dvě stě tisíc hostů, přičemž téměř 70 % tvořili právě Češi. Přehledné tabulky vycházející z dnešních dat Českého statistického úřadu naleznete na https://tourdata.cz/.
hotely 2119 srpen, hotely 2020 srpen, hotely 2021 srpen
 
„Výsledky za srpen vycházejí z našich předpokladů a kopírují naše marketingové aktivity. Na začátku sezóny se ještě pravidla pro vstup do evropských zemí měnila celkem intenzivně, a proto například počty turistů z Německa začaly růst až v srpnu. Je patrné, že předvídatelná a jasná pravidla pro vstup do země jsou pro příjezdový cestovní ruch klíčová,“ říká Jan Herget, ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.

K výraznému oživení oproti loňskému roku došlo především u zahraničních hostů, jejich počet vzrostl o 34 %. Nejvíce turistů přijelo do Česka ze sousedních zemí (Spolkové republiky Německo, Slovenské republiky a Polské republiky). Zvýšily se však i příjezdy turistů ze vzdálených zemí jako jsou Spojené státy americké či Stát Izrael. Oproti před covidovému roku 2019 jsou však stále velmi citelné propady návštěvnosti, a to například u příjezdů z Ruské federace (3 tis. vs. 41 tis. hostů), Korejské republiky (860 vs. 35 tis. hostů) a Čínské lidové republiky (1 tis. vs. 66 tis. hostů). Z evropských zemí například u Španělského království (6,8 tis. vs. 35 tis. hostů), Spojeného království Velké Británie a Severního Irska (3,8 tis. vs. 61 tis) a Italské republiky (12,9 tis vs. 45,9 tis. hostů).

„Naším hlavním úkolem je nyní rozlétat letecká spojení do Prahy a přilákat zahraniční turisty na dovolenou do českých měst, lázní a na hory. V zahraničí se proto postupně rozbíhají kampaně s tématikou vánočních trhů, českých lázní a hor. Část kampaně bude ve spolupráci s leteckými společnostmi Smartwings a Eurowings,“ řekl Jan Herget, ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism a doplnil: „V minulých dnech jsme k prezentaci Česka využili jednu z letošních největších mezinárodních akcí – světovou výstavu EXPO 2020 v Dubaji. Zpětná vazba od místních cestovních kanceláří byla výborná. Díky otevření hranic a téměř 100% proočkovanosti je velká šance, že turisty z Dubaje uvidíme v Česku už před koncem letošního roku.“
Připravila Ivana Vejvodová.

www.czechtourism.cz
www.visitczechrepublic.comArchiv