Menu

Ostřihomské adventní trhy s hrajícími vánočními stromky a kluzištěm

10. 12. 2023

Adventní trhy v Ostřihomi byly otevřeny 1. prosince. K tradičnímu místu jejich konání, náměstí Széchenyi, přibyla ulice Jánose Simora, a vy si tak můžete užít pravou adventní procházku historickým centrem města.

Kromě obvyklých velkolepých venkovních instalací a světelných girland, které obepínají celé centrum, se letos objevily i novinky: přivítají vás hrající adventní stromečky, u kterých si můžete poslechnout nejoblíbenější vánoční melodie od 80. let minulého století až po současnost, a tak vám – vedle dnešních svěžích melodií – připomenou dětství nejkrásnější vánoční koledy z minulých let.

Až do 7. ledna je na Széchenyiho náměstí denně k dispozici ledová plocha o rozloze téměř půl tisíce metrů čtverečních, kde je pro milovníky zimních sportů připraven program v podobě hokeje nebo curlingu a taneční show na ledě. Organizátoři mysleli i na mladší generaci, pro kterou připravili každý pátek hudební párty na ledu okořeněnou DJ-em, a vedle toho všeho bude ve městě až do 24. prosince probíhat dalších 50 různých adventních programů.  


Letošní ostřihomské adventní trhy obohatí vedle stále se obnovující nabídky řemeslných výrobků také pestrá a kvalitní gastronomická nabídka: ochutnat můžete domácí burgery, uzenářské pokrmy, trdelníky podle originální sedmihradské receptury, jedinečné pečené kaštany, obrovský výběr obrovský výběr punčů a horkých nápojů.

Během svátečních víkendů je naplánováno několik koncertů a představení s volným vstupem: kromě jiných spolek  Operett-Musical Voices  přinese představení Vánoční andělé, vystoupí Duka Jazz Session a Jazzformers a ke sváteční náladě přispějí svým vánočním programem také ostřihomské mateřské školy a školáci. Dětský program je letos obzvláště bohatý, na rodiny čekají koncerty hudebních skupin Alma a Kiskalász, zpěvačky Fruzsiny Kovácsovics nebo Masni és Pocó.


Zveme vás také na interaktivní procházku, během níž před vámi ožije historie prvního města. Manželé Babitsovi přivítají návštěvníky v dobových kostýmech, aby se společně prošli nejkrásnějšími ulicemi Ostřihomi.
Připravil Luděk Hladiš.

https://visitesztergom.hu/programok/esztergomi-adventi-vasar/
https://visithungary.com/cs
https://www.facebook.com/visithungary
Ihttps://www.instagram.com/visithungary/
https://www.tiktok.com/@visit_hungary

www.mojemadarsko.eu
www.cmok.eu
 Archiv