Menu

ONLINE workshopy o přírodním umění propojí moderních technologie i přírodu

18. 05. 2021

Land art Festival v Ralsku se stal již tradiční jarní akcí v regionu, která láká návštěvníky do bývalého vojenského prostoru Ralsko do krajiny zaniklých obcí. Letos vzhledem ke koronavirové krizi hledá organizátor festivalu Geopark Ralsko další cesty, jak zapojit veřejnost do přírodního tvoření. Land-art je ekologicky laděný umělecký směr, který nezatěžuje přírodu, ale naopak vede k návratu k přírodním materiálům. Land-art je pro geopark způsob, jak se navrátit ke kořenům kraje, k přírodě a k historii místa.

V týdnu od 1.6. do 4.6. se setkají čeští a němečtí umělci v zaniklé obci Holičky a budou společně tvořit v místech, kde dříve stávala obec s dvěma sty obyvateli, kapličkou, školou a dvěma hospodami. Dnes zde zbyly hlavně sklepy tesané do pískovce a unikátní kovárna. Každý den proběhne přímý přenos přímo ze zaniklé obce s reportérkou Tinou a umělcem Ondrou Koudelkou a každý může sledovat, jak díla z přírodních materiálů postupně rostou.

Novinkou jsou také online workshopy, kde se v online kavárně účastníci setkají s umělci a nakouknou do jejich kuchařky. Workshopy se konají každý den v 18.00.

lenka_trc

Co je land-art? - I. Online workshop, 1.6.2021 od 18.00
Beseda s malířem a spisovatelem Janem Mackem o tom, co je přírodní umění. Získejte inspiraci pro vaše tvoření s fotografiemi land-artových děl z celého světa.

Stonebalancing - II. Online workshop, 2.6.2021 od 18.00
S našim předním balancerem Rudou Waypa Novákem se naučíte vyvažovat kameny v neuvěřitelných polohách bez jakékoliv podpěry.

Body painting Kamufláž - III. Online workshop - 3.6. 2021 od 18.00
Akční umění s umělkyněmi Melissou a Katrinou. Malování na tělo inspirované uměním zvířat splynout se svým okolím. Dokážete proměnit svou podobu?

lenka_trc2_edited

Malování světlem - IV. Online workshop - 4.6.2021 od 18.00
Unikátní workshop s fotografkou Lenkou Trčkovou. Malba světlem, jinak také luminografie využívá různých světelných zdrojů (svíčky, baterky, světelné tužky, pochodně) a jejich pohybu, který zachycuje na fotoaparát s dlouhou expozicí. I když to zní vědecky, můžete to zvládnout také a vytvořit zajímavé světelné fotky.

A jak to bude probíhat? Všechny informace jsou na webu projektu www.landart-ralsko.com. Po vyplněné přihlášky na workshop dostanou účastníci do e-mailu odkaz na místnost ZOOM a informace o tom, co si mají na dílnu připravit. V průběhu workshopu mohou debatovat, tvořit spolu s umělcem nebo sdílet svá vlastní díla.
Aktivity finančně podpořil Liberecký kraj a Česko-německý fond budoucnosti.

plakat_workshopy
Připravila Lenka Mrázová.

www.landart-ralsko.com
www.geoparkralsko.czArchiv