Menu

Odstartovaly přímé lety z Brna do Thajska

22. 12. 2023

Z brněnského letiště odstartoval provoz dálkového letadla, který bude po celou zimní sezonu přepravovat každý týden cestující na oblíbený thajský ostrov Phuket. Cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s leteckou společností Neos tak spustila v úterý 19. prosince 2023 večer první přímé spojení z Brna do exotiky. Thajsko je dlouhodobě populární destinací pro české turisty, kteří tak mohou nyní bez přestupu zamířit do hotelů nejen na Phuketu, ale také v oblasti Khao Laku. Klienti Čedoku poletí do jihovýchodní Asie na palubě moderního Boeingu 787 Dreamliner s dvěma třídami na palubě přibližně 11 hodin. Jedná se o první a jediné dálkové spojení z regionálního letiště v Česku.

První odlety z brněnského letiště do Thajska jsou kompletně vyprodané, potěšil nás také zájem o přímé lety i na další termíny během celé zimní sezony. Vážíme si toho, že v Čedoku píšeme další milník letectví, kdy bude z Brna odlétat každé úterý večer dálkové letadlo a poprvé se tak dostanou turisté pohodlně a jednoduše bez přestupu do exotiky z široké spádové oblasti Moravy
i sousedního Slovenska,“
okomentoval spuštění provozu nové dálkové destinace Miroslav Kubáč, produktový ředitel Čedoku.

„Partnerství s Čedokem je dalším krokem na cestě růstu Neosu na trhu. Naším cílem je posílit naši roli v zahraničí a podnikání aerolinky diverzifikovat mezi různé spolupráce. V posledních letech naše společnost podepsala několik dohod s mezinárodními partnery, abychom mohli pokrýt nové destinace a nabízet další lety. Každá z těchto iniciativ vedla k vynikajícím výsledkům a jsme si jisti, že i v tomto případě bude odezva v České republice pozitivní, nejen díky nové lokalitě, ale hlavně díky pohodlí přímého letu a letadlu nejnovější generace,“ řekl Aldo Sarnataro, obchodní ředitel letecké společnosti Neos.

„Odbavení historicky první dálkové linky s cestujícími je pro nás třešničkou na dortu letošní rekordní, vydařené sezony. Pro letiště to je premiéra hned v několika ohledech. V rámci přípravy na odbavení Dreamlineru, tedy letounu typu Boeing 787-9, jsme museli například žádat Úřad pro civilní letectví o schválení provozu nadlimitního letadla. Také musíme uplatňovat speciální postup pro pojíždění a parkování letadla této velikosti na pohybových plochách. Většina zbylých postupů je stejná jako u ostatních letů, které běžně odbavujeme,“ dodal Radek Lang, vedoucí úseku Přepravní provoz LETIŠTĚ BRNO a.s.

Italská letecká společnost Neos na charterové lety z Brna do Thajska nasazuje dálkové letadlo typu Boeing 787 Dreamliner verze 9 s celkovou kapacitou až pro 359 cestujících v ekonomické a business light třídě. Business light nabízí za příplatek pohodlnější a částečně polohovatelná sedadla, rozšířený catering i servis nápojů. Klienti Čedoku, kteří poletí v této vyšší třídě mohou cestovat s odbaveným zavazadlem do 30 kilogramů. V ekonomické třídě se mohou cestující na palubě těšit na občerstvení a odbavit si kufr s hmotností do 23 kilogramů. Všechna místa v kabině jsou vybavena dotykovými obrazovkami s palubním zábavním systémem i USB pro dobíjení zařízení. Pro děti do dvou let, tzv. infanty, mohou rodiče předem objednat na palubu dětskou postýlku.

Zájezdy do Thajska s odletem z Brna jsou v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz, na pobočkách Čedoku po celé republice a v široké síti prodejců.
Připravila Kateřina Pavlíková.

www.cedok.cz
https://twitter.com/CKCEDOK
www.neosair.it
www.brno-airport.czArchiv
for kids