Menu

Ocenění Bílá vrána 2022

29. 04. 2022

Cílem ocenění Bílá vrána je poukázat na nesmyslnost předsudků, které máme jako společnost, a představit veřejnosti mladé lidi z dětských domovů a z pěstounské péče jako osobnosti stejně schopné, jako jsou jejich vrstevníci.

Ocenění Bílá vrána uděluje společnost yourchance o. p. s. ve třech kategoriích – Mladý dospělý, Poklad v srdci a Zaměstnavatel. Letošní ročník je již devátý a nominovat své Bílé vrány do jedné či více kategorií můžete až do 30. června 2022. Slavnostní udílení cen proběhne 18. října v Rezidenci primátora hlavního města Prahy pod záštitou primátora hlavního města Prahy, Zdeňka Hřiba. Vše o ocenění najdete na webu Bílá vrána.

První kategorií ocenění Bílá vrána Mladý dospělý jsou mladí lidé z dětských domovů, kteří se po odchodu z dětského domova nebo pěstounské péče úspěšně začlenili do života, uspěli a žijí plnohodnotný samostatný život. Další kategorií jsou zaměstnavatelé, jejichž přístup k mladým z dětských domovů je vzorem pro celou společnost. Třetí cena Poklad v srdci je určena zaměstnanci instituce náhradní rodinné výchovy.

„Smyslem ocenění Bílá vrána je inspirovat příklady dobré praxe a funkčních modelů v podobě příběhů lidí, kteří prošli ústavní výchovou. Také pak samotných ředitelů a vychovatelů, pro které se jejich práce stala posláním a povoláním, které má smysl. Další každoroční ocenění patří firmám, které nevěří na předsudky a rády si dělají vlastní názor na ty, které zaměstnávají,“ uvádí k Bílé vráně Gabriela Štiková, spoluzakladatelka yourchance o.p.s.

Je ve vašem okolí někdo, kdo by si zasloužil ocenění Bílá vrána? Ocenit ty svoje Bílé vrány může každý z vás, a to hned ve více kategoriích. Nominovat můžete také sám sebe. Nominace budou ukončeny k 30. červnu 2022 a probíhají prostřednictvím on-line formulářů na webu www.bilavrana.net/nominace/, kde najdete i nominační podmínky. Slavnostní vyhlášení cen proběhne 18. října v Rezidenci primátora hl. města Prahy pod záštitou primátora hl. města Prahy Zdeňka Hřiba.

Partnery ocenění Bílá vrána jsou Nadace BLÍŽKSOBĚ, Nadační fond Lasvit. Ceny pro vítěze věnovala společnost Lasvit a Ateliér Ange. Děkujeme také partnerům projektu Začni správně, nadačnímu fondu Purple Foundation, České mincovně, společnosti Mayet enterprises, Jihomoravskému kraji a realitnímu brokerovi, investorovi a podnikateli Petru Vomastkovi.

Výsledky Bílá vrána 2021
Kategorie Mladý dospělý – Miloš Koželuh, 28 let, Pelhřimov
Kategorie Zaměstnavatel – Fuji Koyo Czech s.r.o.
Kategorie Poklad v srdci – Jana Koubová, ředitelka Dětského domova ve Staňkově a předsedkyně Federace dětských domovů ČR
Připravila Renata Majvaldová.

www.bilavrana.net
www.yourchance.cz
www.zacnispravne.czArchiv