Menu

O nejkrásnější vánoční perníček

27. 11. 2018

Perníčky patří k Vánocům stejně neodmyslitelně jako pivo k Plzni. Dvě legendární tradice se setkávají v soutěži o nejkrásnější vánoční perníček v plzeňském Pivovarském muzeu. Jubilejní 15. ročník zve k účasti každého zručného zájemce, stačí přinést ty nejpodařenější perníčkové výtvory do 20. 12. 2018 do 12:00 hodin na recepci Pivovarského muzea a zaregistrovat se. Soutěží se ve čtyřech kategoriích: Tradiční vánoční perníček, Dětský perníček, Model s pivovarskou tématikou a Speciální cena poroty. Do každé kategorie je možné přihlásit jeden výrobek.Stejně jako v předcházejících ročnících, také letos odborná porota posoudí kreativitu, originalitu a krásu vánočního perníčku a vybere první tři v každé kategorii. Jejich autoři budou po zásluze odměněni – dospělí získají finanční voucher a děti dárek, který potěší. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 20. prosince od 17:00 hodin přímo v Pivovarském muzeu v Plzni. Každý soutěžící (starší 18 let), který se vyhlášení zúčastní, si domů pod stromeček odnese multipack plechovek Pilsner Urquell.
Loni se do soutěže o nejkrásnější vánoční perníček zapojilo 51 účastníků a mezi téměř stovkou sladkých a voňavých originálů byly i nepřehlédnutelné kousky – například osvětlená pivovarská jubilejní brána, velký barevný sněhulák, adventní věnec či bezmála metrový anděl. Určitě výborná inspirace pro letošní ročník! Všechny soutěžní perníčky budou vystaveny v Pivovarském muzeu do 4. 1. 2019.

Více informací na http://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/soutez-o-nejkrasnejsi-vanocni-pernicek-5/Připravila Iveta Brixí.

www.prazdrojvisit.cz
www.visitplzen.eu
 Nepřehlédněte


Rozhovory Mice

Takový byl ITEP 2019

Pojďte se s námi za tím letošním ohlédnout spolu s hejtmanem Plzeňského kraje Ing. Josefem Bernardem, jeho náměstkyní pro oblast školství a cestovního ruchu Mgr....

03. 10. 2019

číst dál


Gastro Z domova Rozhovory

Žatec a Poperinge, partnerská města chmele

Přál bych si, aby i člověk, co pivo nemusí, navštívil naše muzeum a seznámil se s tím, jaké dědictví tady v Žatci ochraňujeme, říká Vladimír Valeš

16. 09. 2019

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new