Menu

Nové berlínské letiště otevřeno

02. 11. 2020

terminals

31. října 2020 zahájilo svůj provoz letiště Berlín Brandenburg (BER) nesoucí název „Willy Brandt“. Letiště Tegel (TXL) bude postupně utlumeno a Schönefeld (SXF) bude integrováno do BER jako Terminál 5. Celý letový provoz regionu německého hlavního města tak bude soustředěn na jednom místě. Se třemi terminály a dvěma vzletovými a přistávacími dráhami nabídne počáteční kapacitu až 27 milionů cestujících ročně.


Z letiště přímo do Berlína nebo Braniborska
Nové letiště hlavního německého města je dobře napojeno na silniční a železniční síť. Do centra Berlína je zajištěno přímé vlakové spojení několikrát za hodinu. Všechny vlaky vyjíždějí z nádraží umístěného přímo pod letištěm. Nový Airport-Express „FEX“ zvládne cestu do centra Berlína za pouhých 35 minut. K řadě turistických cílů v Braniborsku
se dostanete bez přestupů. Kromě regionálního vlaku RB22 do Postupimi, který jezdí každou hodinu, můžete vyrazit např. na stezku korunami stromů „Baum&Zeit“ v Beelitz-Heilstätten, využít okruhy pro cyklisty a in-line bruslaře v regionu Fläming nebo poznat lázeňské město Bad Belzig. Do jmenovaných míst se dostanete přímou vlakovou linkou RE7. Za zmínku jistě stojí také aquapark Tropical Islands, do kterého se dostanete vlakem za necelou hodinku, a to linkou RB22, s přestupem v Königs Wusterhausen na linku RE2.

Dopolední bruslení v Braniborsku a odpolední nákupy na berlínském bulváru Ku’damm
V dobách, kdy je třeba dodržovat bezpečné rozestupy, má Braniborsko mnoho nabídek pro pocit bezpečné dovolené: voda a spousta prostoru i přírody pro pěší turistiku nebo cykloturistiku. Kombinace pobytu v přírodě nebo návštěvy kulturních památek Braniborska s výletem do Berlína bezesporu obohatí Vaši dovolenou. A tak může být např. hraní golfu v Braniborsku spojeno s nákupy na bulváru Ku’damm, nebo návštěva Tropical Islands s výletem k Braniborské bráně.
Připravil Jan Pohaněl, foto Flughafen Berlin Brandenburg GmbH.

https://ber.berlin-airport.de
www.brandenburg-tourism.com/airport
www.germany.travelArchiv