Menu

Na konci roku přijede do Prahy až 700 000 návštěvníků

13. 12. 2019

d85_0565

Podle odhadu Prague City Tourism se v prosinci v Praze ubytuje 700 tisíc hostů, jejich počet se tak zvýší o 4,5 % oproti loňsku. V posledním měsíci roku do Prahy přijede 590 000 zahraničních návštěvníků a přibližně 110 tisíc hostů z Česka.

Vánoce a Nový rok v Praze tráví nejčastěji Evropané. Ve větší míře přijíždějí především Francouzi, Italové, Rakušané, Slováci, Britové a Rusové. Početně budou v prosinci převládat Němci, Rusové nebo například Britové, nejpočetnější skupinou z mimoevropských zemí budou občané Spojených států amerických. Přírůstky očekáváme rovněž u návštěvníků z Jižní Koreje a Číny. 

Praha zůstává atraktivní zimní a vánoční destinací, největším lákadlem jsou především vánoční trhy. I v letošním roce se Praha objevila v seznamech a žebříčcích nejkrásnějších měst kam vyrazit na Vánoce a vánoční trhy v zahraničních médiích např. CNN nebo USA Today.
Připravila Barbora Hrubá.

www.prague.eu
www.praguecitytourism.cz

 

 Související články


Z domova

Liberecký kraj láká do lesů, hor i Křišťálového údolí

„Turistům má Liberecký kraj určitě co nabídnout. Snažíme se představovat i méně známá místa, o kterých zatím není tolik...

19. 08. 2019

číst dál


Z domova

Vodní turistika mezi Novou Pecí a Českými Budějovicemi

Vltava na hraně vzdutí Lipenské přehrady a Českými Budějovicemi je jednou z turisticky nejfrekventovanějších lokalit v jihočeské...

24. 04. 2019

číst dál


Dallmayr
Czech specials 2