Menu

Magniflex – světový lídr zdravého spaní

10. 11. 2020

2020_magniflex_magniprotect_podzim

Magniflex – italský výrobce matrací – vyváží na trhy víc jak stovky zemí světa. Plejáda variant, které u svých produktů nabízí, splňuje požadavky nejnáročnějších zákazníků odlišných kultur a potřeb. Lidské tělo i psychika totiž během spánku na matracích Magniflex důkladně regenerují. Po probuzení tak jste plni energie a správně naladění. Investicí do matrací Magniflex dlouhodobě investujete do svého zdraví a výkonnosti.

Rozhovor s Františkem Hlaváčem, výhradním zástupcem italského výrobce postelových matrací Magniflex pro Česko, Slovensko a Polsko, jsem zahájil konstatováním:
Pane Hlaváči, firma Magniflex matrace vyrábí přes šedesát let. Za tu dobu poznala nesčetné technologie a otestovala takřka všechno, co se kdy na trhu zdravého spaní vyskytlo včetně p
růlomové technologie pro boj proti virům a bakteriím MagniProtect.
MagniProtect jsou antivirové a antibakteriální matrace, toppery, prostěradla a polštáře s technologií ViroStop zabraňující šíření nejen COVID-19. Magniflex vyvinul MagniProtect, který účinně zabraňuje vytvoření a udržení prostředí vhodného pro reprodukci virů a bakterií. ViroStop je exkluzivní kombinace vezikulárních technologií a stříbra navržená tak, aby zabraňovala uchycení a množení bakterií a virů na tkaninách, které jsou jinak ideálními povrchy pomáhajícími rozvoji negativních patogenů. Vezikulární technologie cílí na obalené viry a pomáhá jejich rychlému ničení. Technologie aktivního stříbra cílí na viry i bakterie a efektivně zabraňuje jejich množení. Ostatně, když jsme v respirátorech třídy FFP2 jejich filtry upravili technologií ViroStop, došlo k dramatickému zvýšení jejich funkčnosti až na úroveň nejvyšší třídy FFP3.

Matrace, toppery, prostěradla a polštáře MagniProtect jsou určeny hlavně pro rizikové skupiny, osoby s oslabenou imunitou, hotely, penziony, domy s pečovatelskou službou. Všude, kde potřebujeme mít jistotu, že pokud před Vámi ležel na lůžku člověk pozitivní na Covid, se nákaza nepřenese. Atesty jsme museli dělat v laboratořích v USA, Švýcarsku a Itálii. Itálie byla první vlnou pandemie velmi postižena a italská vláda nařídila testy opakovat ve státem vlastněné laboratoři. Opět se stejným výsledkem. 10 minut poté, co infikovaný člověk vstane z matrace MagniProtect, škodlivé viry a bakterie, včetně Covid 19, jsou zničeny.

Vaše patentované paměťové pěny se jmenují Memoform Magnifoam a Geomemory.
Používáme je výhradně pro svoje výrobky. Nenaleznete je v produktech žádného jiného výrobce matrací. Náš patent je jedinečný i v tom, že dáváme až dvanáct let záruku na to, že pěna zůstane tvarově stálá a pružná. Že si uchová své skvělé vlastnosti. Lékaři říkají, že z hygienického hlediska by se postelové matrace měly měnit po osmi letech. My s tím souhlasíme, ale přesto dáváme dvanáct let záruku. Paměťová neboli viskoelastická pěna je vynálezem Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku Spojených států amerických. NASA ji vyvinula pro vystýlku skafandrů kosmonautů, aby se při mnohonásobném přetížení a dlouhodobých pobytech ve vesmíru zabránilo poškození pohybového aparátu, zejména kloubů, a proleženinám. NASA se rozhodla, že patent na paměťovou pěnu uvolní, avšak zvládnout její průmyslovou výrobu je nesmírně složité. Špičkově to do současné doby zvládli pouze dva výrobci. Jedním z nich je firma Magniflex. Magniflex má svůj patent, a ten druhý výrobce taky svůj. Jejich technologie výroby i výsledné produkty se mírně liší. Co je ale u obou jedinečné, je, že jejich paměťové pěny dokážou plně rozložit tlak lidského těla na podložku. Když si lehnete na paměťovou pěnu, jste jakoby ve stavu bez tíže. Uvolní se napětí kloubů, obratlů, regenerují meziobratlové ploténky a tělo se výborně prokrvuje.

Paměťové matrace ale nabízí řada obchodníků, a kupující se těžko orientuje.
Hodně se proto věnujeme poradenství. Poradit zákazníkovi, jak si matraci vybrat, je to, čím se dost odlišujeme. Naše podnikové prodejny pro Česko v Praze-Karlíně a u letiště v obchodním centru Šestka jsou místy, kde pořádáme semináře s lékaři, kam chodí architekti a chiropraktici. Diskutujeme s nimi, analyzujeme vlastnosti matrací a jejich využití při různých zdravotních poruchách. Od problémů s bolestí zad, krční páteře až po tak specifické stavy, jako je svalová atrofie. Obrovským problémem u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko bývají proleženiny. Paměťová pěna zabraňuje jejich vzniku. Má antidekubitní status. Je vhodná i pro tak specifické nemoci jako je Bechtěrevova choroba, vyhřeznutá ploténka, pooperační stavy po výměně kyčelních či kolenních kloubů, i při alergiích. Všechny materiály, které používáme, jsou nealergenní. Vždy se snažíme klientovi poradit a vybrat produkt, který mu bude vyhovovat. Vyzpovídáme jej, má-li nějaký zdravotní problém, jakou má hmotnost, výšku, nakolik se potí atd.

Problémem partnerských matrací bývá, že nedokážou řešit odlišnou hmotnost těl muže a ženy.
Magniflex nabízí matrace, kde si můžete v rámci jednoho společného „letiště“ po rozepnutí potahu nastavit tuhost jednotlivých jader individuálně. Jak pro ženu, tak pro muže. Vedle individuálního komfortu pak nedochází ani k tomu, pokud jeden z partnerů později uléhá a třeba ještě několikrát za noc vstává, že by se jeho pohyb přenášel na druhou část matrace.

Čím dál víc lidí má nadváhu, a ti extrémně obézní mají problém sehnat kvalitní matraci.
Ano, konkurenční matrace končí na maximálním zatížení 110 až 120 kilo. My dodáváme takové, které se dokonale přizpůsobí až do hmotnosti 150 kg a u extrémních případů až 180 kg.

O jakou matraci je v současné době největší zájem?
Před třemi roky jsme dokončili šestiletý vývoj a testování unikátní matrace MagniStretch pro klienty s diagnózou výhřezu ploténky, blokací páteře, skřípnutých nervů v páteřní oblasti, skolióze páteře a sesedání páteře. Emeritní profesor traumatologie a ortopedie a výzkumný pracovník Zaragoza Univerzity, Antonio Herrera Rodríguez, vedl vývojový tým, který vyvinul a patentoval matraci, která na trakčním principu biomechanicky regeneruje páteř. Jednoduše řečeno – pokud mezi obratli skřípnete ploténku nebo nerv, prvním krokem je skřípnutí uvolnit. Americká asociace chiropraktiků v udělení svého atestu uvedla, že pokud dojde k napravení blokace, páteř má tendenci se do původní blokace vrátit. A jemné napínání a roztahování obratlů tomu brání a napomáhá léčbě. Byli jsme opatrní, klienty jsme žádali o detailní zpětnou vazbu, jak probíhala adaptační fáze na novou matraci. A je to jako přes kopírák – první dny, kdy se páteř mechanicky rovná a obnovují se její funkce, to může trochu bolet, ale po týdnu až 14 dnech by klienti matrace nevyměnili ani za valoun zlata (cituji jednoho z klientů, který za mnou dokonce přijel do naší prodejny v Boskovicích a téměř celý den tam v rámci dnů zdravého spánku strávil se mnou a podílel se o své zkušenosti s ostatními klienty). Zájem o matraci MagniStretch je tak velký, že se stala našim nejprodávanějším výrobkem.

Jaké je cenové rozpětí matrací, které jdou v Česku nejčastěji na odbyt?
Od pěti do čtyřiceti tisíc korun. Záleží na zákazníkovi, tedy i na hotelu či jeho managementu, co si vybere. U matrací všeobecně je jako vodítko dobré si všimnout, zda a jakou mají certifikaci. Bohužel, zdravotní certifikace je něco, kde naše konkurence dělá na úkor českých spotřebitelů spoustu podvodů. Dělali jsme si tu průzkum, jak mají postelové matrace certifikovány importéři a tuzemští výrobci. U některých jsme zjistili, že si certifikáty vyrábějí sami. Že si udělají ikonku a něco k tomu napíší – například „klinicky testováno“. Další neméně „vypečená“ certifikace vypadá asi tak, že výrobce nebo obchodník dodá tři čtyři matrace obvodnímu lékaři, ten si je nechá, a pak napíše, že ze zdravotního hlediska na matraci neshledal žádnou závadu. Magniflex je držitelem nejvyššího zdravotního certifikátu Evropské unie. Naše matrace a polštáře mají certifikaci „Zdravotní produkt první kategorie“, nejvyšší atest na absenci zdraví škodlivý látek OEKO-TEX a nový patent MagniStretch má i atest Americké asociace chiropraktiků jako zcela unikátní výrobek v oboru.

Člověk spánkem stráví třetinu života.
Jak stárne, mění se působení spánku na jeho organismus. Na webu máme nástroj pro výběr, kde si můžete podle zadaných kategorií najít matraci, která vám bude „sedět“. Klienty rozděluje do věkových kategorií. První je do cca 17 let. Děti během spánku rostou a matrace musí mít větší tuhost, aby rostoucí tělo nezapadlo do matrace příliš hluboko, protože by pak mohly nastávat růstové deformace. Od cca 17 do 35 let přichází období, kterému říkám „království divočiny“. Spáči tohoto věku potřebují tužší matraci jako dobrou oporu, a neřeší, jestli jim na ní regenerují klouby. Po pětatřicítce už člověk přestává rychle regenerovat. Změny v organismu začínají být degenerativní. Je proto důležité, aby matrace zajišťovala dokonalou oporu pro uvolnění páteře a kloubů. Kvalitní matraci proto klienti začínají řešit zpravidla až po pětatřicítce. Po šedesátém roce věku kladou důraz na to, aby měla co největší vrstvu paměťové pěny. Pro ty, kdo absolvovali výměnu kyčelního nebo kolenního kloubu, je hodně důležitá antidekubitní složka. Ano, prospíme třetinu života, ale v každé jeho fázi tělo potřebuje něco trochu jiného.

Mezi hotely sílí trend vybavovat postele matracemi s nejvyšší zdravotní certifikací a objevuje se i snaha vycházet hostům vstříc při výběru polštářů.
Hotely dělíme na ty, které se neorientují na opakované hosty, a kvalitu spánku a matrací tedy moc neřeší, a na ty, které dělají všechno pro to, aby se k nim hosté rádi vraceli. Připravují pro ně věrnostní programy a poskytují jim vysoký komfort. Právě u těchto hotelů se Magniflex prosazuje. Ve stovce zemí, kam vyvážíme, je přes pět tisíc hotelů nejvyšší kategorie (záměrně říkám nejvyšší, protože řadě z nich je pět hvězd málo), které jsou vybaveny matracemi Magniflex. Na jejich recepcích, a to i v Česku, si hosté mohou z „pillow menu“ vybrat polštáře v různých tvarech z vynikajících paměťových pěn. Ostatně, když se hosté či touroperátoři rozhodují mezi hotely se srovnatelnou úrovní cen a služeb, volí ten, který poskytuje komfortnější vyspání.
S Františkem Hlaváčem hovořil Jaromír Kainc.

www.magniflex.czArchiv