Menu

Mistři cechu pekařského soutěžili na Pekařské sobotě

16. 07. 2019

Pětičlenná odborná porota, složená ze zástupců Státní zemědělské a potravinářské inspekce a odborných škol, v čele s předsedou Pavlem Gottwaldem, hodnotila 2 kategorie – nejlepší chleba a nejlepší rohlík. Celkem se do odborné soutěže zapojilo 10 vzorků chlebů a 8 vzorků rohlíků. Nejlepší chléb upeklo a v soutěži o nejlepší chleba zvítězilo Pekařství Arete s.r.o. z Rožnova pod Radhoštěm. Na druhém místě se umístilo Pekařství Křižák s.r.o. z Boleradic. Bronzovou medaili získala Pekárna Podhradní Lhota.

První místo, v kategorii o nejlepší rohlík, získala firma Pekařství Křižák s.r.o. z Boleradic. Stříbrná příčka patří Pekařství ARETE s.r.o. z Rožnova pod Radhoštěm. Na stupně vítězů, v podobě třetího místa, se dostala firma CONSI, v.o.s. – Pekárna U Mostu ze Vsetína.

Titulem „Nejlepší pekař Valašského království“, o kterém rozhodli samotní návštěvníci svými hlasy, se může pyšnit Integrovaná střední škola z Valašského Meziříčí. Na druhém místě se umístila paní Iveta Baculáková, firma BaBAD z Čadce. „Bronzový“ stánek patřil firmě Placky z pece pana Zdeňka Žiláka z Valašských Klobouk.

Zástupci pekařských firem se utkali i v netradičních disciplínách, tzv. „Pekařském trojboji“. Pekařští mistři museli svoji zručnost a talent předvést s trakařem a třemi pytli mouky, na chůdách s pekařskou nůší na zádech a s půllitrem piva na lopáři.  Vítězem v trojboji se stal LUDĚK BEČICA, zástupce pekárny ZDRAVOSTI ze Šternberka. JAROSLAV STRÁNSKÝ z Pekárny Semag Havířov vybojoval druhé místo. Diplom za třetí místo získal MILOSLAV PROKOP, Pekárny Blansko a.s.

Všem vítězům blahopřejeme.
Připravila Pavlína Polášková, foto: Valašské muzeum v přírodě. 

www.vmp.cz
www.facebook.com/VMPRoznov

 

 Nepřehlédněte


Z domova Rozhovory

Plzeň – TURISMUS

Vždy jsem měla štěstí na lidi, kteří vnímali, že turismus k Plzni patří. Že je pro Plzeň nejen čím dál výraznější součástí image, ale i zdrojem...

20. 09. 2019

číst dál


Ze světa

Orlí zátoka – jeden z posledních rájů na zemi

Dominikánská republika je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři a cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Pojďme...

27. 08. 2017

číst dál