Menu

Letní prázdniny 2021 přinesly rekordní návštěvnost ve Valašském muzeu v přírodě

20. 09. 2021

vmp_2

Prázdninové měsíce roku 2021 přilákaly rekordní zájem o Valašské muzeum v přírodě. Muzejní areály navštívilo celkem 178 571 osob. Návštěvnost se tak nejen vyrovnala loňským prázdninám, ale předčila dokonce i léto 2019 a vzrostla o 17 500 osob.

Podle generálního ředitele stojí za zvýšeným zájmem několik faktorů: „Valašské muzeum v přírodě vnímám jako bezpečné místo k setkání, kdy při dodržení epidemiologických pravidel lze účinkujícím i divákům zprostředkovat zážitek v kulisách historického prostředí muzea. Vzhledem k okolnostem vývoje covidové situace se nám podařilo uskutečnit naplánované pořady letní sezóny 2021. Kromě Pekařské soboty proběhly všechny velké pořady. Rožnovské slavnosti, Dny řemesel a setkání kovářů a Starodávný jarmark se opět těšily velké přízni. Podobně jako v minulém roce jsme i letos zaznamenali zvýšený zájem o návštěvu muzea ve všedních dnech, které jsme obohatili o cyklus zajímavých letních aktivit. Procházku Valašskou dědinou jsme návštěvníkům zpestřili zajímavou prohlídkou – Bylinkovou procházkou nebo S písničkou Valašskou dědinou. Na děti čekalo prázdninové hraní, vyprávění valašských bájí a pověstí a nechyběla ani příběhová hra v Dřevěném městečku. Novinkou letošní sezóny se stal bonus pro návštěvníky v podobě volného vstupu do muzea první čtvrtek v měsíci od května do září 2021,“ sdělil Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Měsíc září přinese další tři volné vstupy do Valašského muzea v přírodě – první muzejní čtvrtek, Běh rodným krajem Emila Zátopka a Podzimní putování s broučky.
Připravila Pavlína Polášková. 

www.nmvp.cz/roznov
www.vmp.cz
www.facebook.com/VMPRoznovNepřehlédněte


Lázeňství

Další výzva na pomoc lázním Česka

MMR přijímá žádosti k proplacení slev na lázeňské pobyty poskytnutých od 1. 1. do 31. 12. 2021

09. 04. 2021

číst dál


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


Czt
Side VSH