Menu

Letní prázdniny 2020 v živém muzeu

08. 07. 2020

plakt_letn_prochzky_s_odbornky_zm

Během letních prázdninových měsíců nabídne Valašské muzeum v přírodě návštěvníkům několik netradičních zážitků.

„Nově jsme připravili netradiční komentované prohlídky z cyklu Letní procházky s odborníky aneb Co se o muzeu jen tak nedozvíte. Muzejní odborníci návštěvníky provedou Valašskou dědinou s lidovou písničkou, povypráví o lidové architektuře, péči o exponáty, o tom co roste v muzeu, o vzniku muzea, osobnostech Valašského Slavína, expozici Jak jde kroj, tak se stroj, o sakrálních památkách v muzeu, bylinkách, chovu původních plemen hospodářských zvířat,“ pozval Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Pro děti je nachystána postřehová hra Co nepatří do expozice?, tvořivé dílny, ale také vyprávění pohádek v areálu Valašské dědiny. Kromě toho návštěvníci mohou zhlédnout ukázky tradičních pracovních činností jako např. bělení prádla, tkaní na stavu, zpracování ovčí vlny, mletí na pohankovém mlýně, zpracování dřeva, sušení sena, broušení nožů, lisování oleje, zemědělské práce aj.

V Dřevěném městečku budou během prázdninových víkendů přítomni lidoví výrobci, kteří předvedou ukázky tradiční rukodělné výroby. Letní atmosféru v muzeu zpestří příležitostná kulturní vystoupení.

Areály Valašského muzea v přírodě jsou otevřeny denně od 9.00-18.00.
Připravila Pavlína Polášková. 

www.vmp.cz
www.facebook.com/VMPRoznov

 

 

 

 Archiv
Česká chuťovka