Menu

Křehká krása zve do Křišťálového údolí

04. 08. 2020

Devátý ročník výstavy Křehká krása se uskuteční od 6. do 9. srpna ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v jabloneckém Eurocentru. Návštěvníkům se představí turistická značka Libereckého kraje Křišťálové údolí. Jedním z lákadel je mimo jiné také prezentace finalistek soutěže Miss České republiky 2020, které představí místní bižuterii.

„Křehká krása je jednou z klíčových akcí Křišťálového údolí. Na jednom místě mohou návštěvníci vidět a nakoupit bižuterii, sklářské výrobky a vánoční ozdoby přímo z rukou výrobců. Věřím, že takové možnosti lidé využijí a zahrnou návštěvu výstavy do svých prázdninových programů,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch
                                                                                                                                  Libereckého kraje. 


Po čtyři dny bude možné v Jablonci nad Nisou obdivovat výsledky práce více než stovky českých výrobců, kteří se prezentují na Křehké kráse a v Muzeu skla a bižuterie zhlédnout výstavu nazvanou Trendy. Design. Produkce.

Křehká krása již tradičně nabízí také rozsáhlý program předvádění vybraných technik zpracování skla a bižuterie, jemuž dominují mobilní sklářská huť a tvůrčí dílny určené zejména dětem. Z bohaté nabídky doprovodného programu se největší oblibě každoročně těší módní přehlídka Made in Jablonec 2020, jež letos nese podtitul Double Fantasy.

Pořadatelé se rozhodli výstavu uspořádat i ve složitějších podmínkách a plně respektují opatření vlády ČR z konce července. Výstaviště je nově rozděleno do tří sektorů, všechny stánky a společné prostory budou vybaveny dezinfekčními prostředky. Omezení pro návštěvníky je minimální, ve vnitřních prostorách jen musí mít roušky a dodržovat potřebné odstupy.

„Příprava výstavy byla letos velmi náročná a skláním poklonu celému řídícímu týmu, který to zvládl za necelé dva měsíce. Nabídka a program návštěvníky určitě nezklamou,“ řekl předseda představenstva Svazu výrobců skla a bižuterie Pavel Kopáček.

Dospělí zaplatí za vstup na výstavu 80 korun, děti od 6 do 15 let 20 korun.  Rodinné vstupné činí 180 korun; vstupenky platí po celou dobu konání výstavy. Podrobnosti najdou zájemci na http://www.krehkakrasa.cz/. Současně budou mít návštěvníci příležitost navštívit za zvýhodněné vstupné i expozici Má vlast — Česká krajinomalba ze sbírky Kooperativy, která se koná v jabloneckém kostele sv. Anny a Domě národopisců Scheybalových.
Připravil Jan Mikulička.

www.krehkakrasa.cz
www.liberecky-kraj.cz

logo_kehk_krsa_2020Archiv