Menu

Kráska lázeňské sezóny

07. 06. 2022

Labutí šíje z titanu – nový pohárek modrá Labuť, nabízející originální zážitek při ochutnávání léčivých vod luhačovických lázní, k příležitosti zahájení letošní lázeňské sezóny představily Lázně Luhačovice, a. s. 

„Pohárky nám navrhl známý český designér Daniel Piršč, který má vlastní studio na výrobu autorského porcelánu, a při své tvorbě se zaměřuje na technologicky neobvyklé postupy. Tvar připomíná labutí tělo a pítko, které je současně i madlem, zase do písmene S prohnutý krk,“ popisuje Ing. Jiří Dědek, MBA, generální ředitel společnosti Lázně Luhačovice, a. s., a dodává: „Na bílou Labuť z roku 2018 a černou z roku 2019 tak navazuje tato jasně modrá, která svou barvou souzní s léčivými vodami, jimiž své pacienty v lázních léčíme. Titanový povrch je samozřejmě zdravotně nezávadný.“

A proč zrovna labuť? Protože byla velkou inspirací i pro samotného architekta Dušana Jurkoviče, který je s luhačovickými lázněmi úzce spjatý. Motivy labutí použil na plastiky na hlavních vstupech lázeňské ikony – Jurkovičova domu.

Lázně Luhačovice, a. s.
jsou jedny z největších lázeňských zařízení v Česku s více než třísetletou tradicí. Přírodním léčivým zdrojem Lázní Luhačovice je minerální voda s unikátním obsahem minerálů a vysokým obsahem oxidu uhličitého. Zaměřují se především na léčbu dýchacích onemocnění, a to u dospělých i dětí.
Připravila Martina Rychetská.

www.lazneluhacovice.cz
 Archiv