Menu

Kongresové centrum Praha má za sebou největší kongres ICCA

01. 12. 2017

Od 12. do 15. listopadu to v Kongresovém centru Praha žilo. Mezinárodní kongresová asociace ICCA zvolila Prahu jako 56. destinaci svého kongresu a do Prahy přijelo 1 264 expertů z oboru kongresového průmyslu ze 79 zemí světa. V historii pořádání tohoto prestižního kongresu to byla rekordní účast a KCP dostalo obrovskou šanci představit se jako špičkové kongresové centrum. Příští roky by mohly díky akcím, které zde budou pořádány na základě velmi pozitivní osobní zkušenosti delegátů, přinést miliardové tržby.
Kongresové centrum Praha se na kongres, jehož organizaci zajišťovalo Prague Convention Bureau za podpory více než 40 lokálních partnerů pečlivě připravovalo. Rekonstruované prostory, nová korporátní identita, digitální navigační systém a vlastně oživení celé budovy položilo pevný základ pro přípravu úspěšné akce, která měla nejen pro KCP ale pro celou Prahu velký význam.
Mezinárodní kongresová asociace ICCA sdružuje profesionály v oboru organizace asociačních kongresů a konferencí z celého světa a je platformou pro sdílení nejnovějších poznatků, trendů a zkušeností nejen pro členy ICCA, ale i pro mezinárodní vědecké asociace. ICCA reprezentuje více než tisícovku členských subjektů z odvětví organizace kongresů, dopravy a ubytování z více než 90 zemí světa. Letošní, již 56. ročník zaznamenal rekordní účast. 1 264 delegátů svým příjezdem překonalo rekord, který držel 50. ročník kongresu konaný v Lipsku v roce 2011 s 1 023 účastníky. Kongresovému centru Praha se podařilo přivítat delegáty v moderním, špičkově vybaveném a komfortním prostředí, ke kterému přispěly přebudované šatny v přízemí, nově vybudovaný informační kiosek, zrekonstruované toalety ale především digitální navigační systém, který delegátům významně usnadnil orientaci v prostorech i v kongresovém programu. Investovalo se také do obnovy stávajícího zařízení. V Kongresovém a Společenském sále byly vyměněny podlahové krytiny a repasován sedací nábytek. Dále bylo nainstalováno nové scénické i klasické osvětlení a také vysoce moderní audiovizuální technika. V chodbách pak proběhla úprava podhledů a ostění a výměna osvětlení za úspornější LED svítidla. Po celé budově došlo k instalaci zhruba 180 WiFi pointů a 2 000 datových zásuvek, takže budova je opravdu důkladně pokryta vysokorychlostním internetem. Modernizaci budovy a vybavení pak ještě zdůraznila změna vizuálního stylu. Zbrusu nové logo a celá korporátní identita dodala KCP optimistický a hravý styl místa, které je otevřené, přátelské, vstřícné a snadno dosažitelné, kde se lidé rádi setkávají, vyměňují si zkušenosti, učí se a zároveň se dobře baví. Vřelá a pohodová atmosféra byla znát ve všech aspektech. Účastníci kongresu měli k dispozici kavárnu, prostory k relaxaci a tech zónu.
Thomas Deleveaux, výkonný ředitel European College of Sport Science (ECSS) po kongresu gratuloval Romanu Straubovi, CEO KCP a Lence Žlebkové, obchodní a marketingové ředitelce k nadstandardnímu zvládnutí celé akce: „Byli jsme skutečně ohromeni, jaké změny jste byli schopni za pouhý rok dosáhnout. Už teď se těším, na náš kongres ECSS, který u vás uspořádáme v létě 2019.“
-KP-

www.praguecc.czArchiv
Česká chuťovka