Menu

Kláštery Český Krumlov - akce červenec a srpen 2020

18. 07. 2020

veern_stezka_kltern_zahradou

Expoziční okruhy jsou otevřeny denně 10.00 – 18.00. První okruh je určen pro milovníky historie, umění a architektury. Druhý okruh zaujme především dětského návštěvníka. Představovány jsou rozličné lidské dovednosti formou her a vlastních prožitků. Okruhy doplňují komentované prohlídky obou klášterních areálů. S průvodcem je možné si projít areál klášterů a seznámit se nejen s historií, ale i tím, co běžnému návštěvníkovi uniká nebo zůstává skryté. Při večerních prohlídkách prožijte jedinečnou atmosféru klášterů za svitu svící. „Přijďte si oddechnout od denního shonu do prostor ambitu bývalého kláštera minoritů a využijte možnosti podívat se na noční Krumlov z neobvyklého pohledu klášterní spojovací chodby.“ Zve Marta Dlouhá z Klášterů Český Krumlov. Letní novinkou jsou komentované prohlídky určené pro děti, či hra, která provede rodiny s dětmi klášterními zahradami. Do klášterů se opět po roce opět vrátilo letní kino. „Druhý ročník letních kin se vstupem zdarma přinese dokumenty i filmovou klasiku“, dodává Dlouhá.

Kláštery jsou rovněž místem, kde se představují tradiční řemesla a řemeslníci. Každý den v týdnu můžete navštívit některou z našich řemeslných dílen a pod vedením zkušeného řemeslníka si vytvořit vlastní řemeslný výrobek. Máme připraveny jednoduché i složitější výrobky pro děti i dospělé návštěvníky! Navštivte kováře, hrnčíře, brašnáře, sklářku či barvířku a zažijte Kláštery aktivně s vašimi blízkými. „Významným datem letošního léta je rozmezí 14.-16.8. 2020, kdy zažijeme Plameny v klášteře. Ne, opravdu nebudete svědky podpálení významné krumlovské památky, ale v klášterech se odehraje celostátní sympozium vinutých perel, kde se představí ti nejlepší vinutkáři a skláři z českých zemí. Součástí bude prezentace šperků a možnost vlastnoručně si šperk vyrobit. Doprovodný program obstará skvělá muzika a večerní ojedinělá ohňová show v podání skupiny IN FLAMENUS“ zdůrazňuje klášterní sklářka Lucie Lukášková, která je zároveň organizátorko tohoto setkání.

V pondělí 3.8. a 17.8 a středu 12.8. a 26.8.  se noční klášter se promění v jedinečný scénický prostor. Na Tajemné stezce klášterní zahradou si vychutnejte tajemnou atmosféru utichajícího kláštera a jeho zahrad. Obdivujete středověkou architekturu za svitu svící a užijte si přes den nepřístupná tajemná zákoutí, plná nejrůznějších překvapení!

Sobota 29. 8. je rozlučkovým dnem s prázdninami. Hra pro děti a rodiče „HLEDÁNÍ KLÁŠTERNÍHO ZLAŤÁKU“ vás zavede na stezku plnou hádanek, šifer a úkolů, při které si vyzkoušíte svou odvahu, důvtip a zručnost. Na cestě potkáte známé i neznámé osobnosti, které budou zadávat záludné úkoly. Zvládnete je? Připraven bude také řemeslný jarmark, kde tradiční nabídku doplní klášterní dobroty a další kalorické záludnosti. Pravý jarmark musí mít i hudební a kulturní program. Na otázku jaký neodpovíme, to zjistíte sami při vaší návštěvě.
Program červenec zde.   Program srpen zde.
Připravila Marta Dlouhá. 

www.klasteryck.czSouvisející články


Z domova

Česká republika učebnicovým příkladem agenturní impotence

Předkové nám odkázali úžasně disponovanou zemi. Bohužel České republice chybí společenská poptávka jejích obyvatel po využití...

09. 08. 2017

číst dál


Doprava Z domova

Plasty už neletí! Letiště Praha chce omezovat jednorázové plasty

Letiště Praha spouští program Plasty už neletí, který má vést k omezení spotřeby jednorázových plastů v prostředí letiště.

01. 11. 2019

číst dál


Nepřehlédněte


Mice Rozhovory

Pražští Skålisté v Holiday Inn Prague Congress Centre****

Skål International je organizací, kterou jsem začal sledovat už v začátcích své profesní kariéry, říká Zdeněk Kovařík.

10. 09. 2019

číst dál


Mice Rozhovory

Prezentace Spojených arabských emirátů v Karlových Varech

Cílem nebylo představit Spojené arabské emiráty jenom turistům, ale také hlavně obyvatelům Karlových Varů, říká primátorka primátorka Karlových Varů Andrea...

28. 08. 2019

číst dál


Czech Specials
Side VSH