Menu

Kláštery Český Krumlov - akce červenec a srpen 2020

18. 07. 2020

veern_stezka_kltern_zahradou

Expoziční okruhy jsou otevřeny denně 10.00 – 18.00. První okruh je určen pro milovníky historie, umění a architektury. Druhý okruh zaujme především dětského návštěvníka. Představovány jsou rozličné lidské dovednosti formou her a vlastních prožitků. Okruhy doplňují komentované prohlídky obou klášterních areálů. S průvodcem je možné si projít areál klášterů a seznámit se nejen s historií, ale i tím, co běžnému návštěvníkovi uniká nebo zůstává skryté. Při večerních prohlídkách prožijte jedinečnou atmosféru klášterů za svitu svící. „Přijďte si oddechnout od denního shonu do prostor ambitu bývalého kláštera minoritů a využijte možnosti podívat se na noční Krumlov z neobvyklého pohledu klášterní spojovací chodby.“ Zve Marta Dlouhá z Klášterů Český Krumlov. Letní novinkou jsou komentované prohlídky určené pro děti, či hra, která provede rodiny s dětmi klášterními zahradami. Do klášterů se opět po roce opět vrátilo letní kino. „Druhý ročník letních kin se vstupem zdarma přinese dokumenty i filmovou klasiku“, dodává Dlouhá.

Kláštery jsou rovněž místem, kde se představují tradiční řemesla a řemeslníci. Každý den v týdnu můžete navštívit některou z našich řemeslných dílen a pod vedením zkušeného řemeslníka si vytvořit vlastní řemeslný výrobek. Máme připraveny jednoduché i složitější výrobky pro děti i dospělé návštěvníky! Navštivte kováře, hrnčíře, brašnáře, sklářku či barvířku a zažijte Kláštery aktivně s vašimi blízkými. „Významným datem letošního léta je rozmezí 14.-16.8. 2020, kdy zažijeme Plameny v klášteře. Ne, opravdu nebudete svědky podpálení významné krumlovské památky, ale v klášterech se odehraje celostátní sympozium vinutých perel, kde se představí ti nejlepší vinutkáři a skláři z českých zemí. Součástí bude prezentace šperků a možnost vlastnoručně si šperk vyrobit. Doprovodný program obstará skvělá muzika a večerní ojedinělá ohňová show v podání skupiny IN FLAMENUS“ zdůrazňuje klášterní sklářka Lucie Lukášková, která je zároveň organizátorko tohoto setkání.

V pondělí 3.8. a 17.8 a středu 12.8. a 26.8.  se noční klášter se promění v jedinečný scénický prostor. Na Tajemné stezce klášterní zahradou si vychutnejte tajemnou atmosféru utichajícího kláštera a jeho zahrad. Obdivujete středověkou architekturu za svitu svící a užijte si přes den nepřístupná tajemná zákoutí, plná nejrůznějších překvapení!

Sobota 29. 8. je rozlučkovým dnem s prázdninami. Hra pro děti a rodiče „HLEDÁNÍ KLÁŠTERNÍHO ZLAŤÁKU“ vás zavede na stezku plnou hádanek, šifer a úkolů, při které si vyzkoušíte svou odvahu, důvtip a zručnost. Na cestě potkáte známé i neznámé osobnosti, které budou zadávat záludné úkoly. Zvládnete je? Připraven bude také řemeslný jarmark, kde tradiční nabídku doplní klášterní dobroty a další kalorické záludnosti. Pravý jarmark musí mít i hudební a kulturní program. Na otázku jaký neodpovíme, to zjistíte sami při vaší návštěvě.
Program červenec zde.   Program srpen zde.
Připravila Marta Dlouhá. 

www.klasteryck.czNepřehlédněte


Z domova

V Bechyni je rozhodně nejlíp

Na Bechyni jsem stále vzpomínal, protože se mi tady líbilo, žila tu moje maminka a příbuzenstvo. Jezdit zpátky jsem ale mohl teprve poté, co jsem získal švýcarské...

04. 08. 2017

číst dál


Doprava

Být respektovanou zemí střední Evropy

Českým drahám roste počet pasažérů. Za prvních devět měsíců letošního roku to bylo meziročně přes dva miliony. A nejen v dálkové dopravě, ale i v...

24. 10. 2017

číst dál