Menu

Japonská pošta vydala pamětní známky s ikonickými památkami Česka

15. 06. 2021

Pošta Šikoku v japonské prefektuře Kóči vydala ve spolupráci se zahraničním zastoupením CzechTourism v Japonsku a při příležitosti konání Olympijských her v Tokiu sérii pamětních známek s tematikou českých památek. Prodej známek s vyobrazením ikonických památek z jednotlivých regionů Česka (Pražského hradu, brněnské vily Tugendhat, Českého Krumlova, areálu v Dolních Vítkovicích a dalších) a hashtagem #visitCzechRepublic byl již zahájen.Série pamětních poštovních známek a také výstava fotografií s tematikou České republiky v místním muzeu má připomenout, že Kóči je hostitelským městem českých sportovců (veslařů) před zahájením Olympijských her v Tokiu. Ti zde budou před vypuknutím Olympijských her trávit svůj čas na soustředění a aklimatizaci.

„Kvůli pandemii Covid-19 jde o jednu z prvních nevšedních marketingových příležitostí, která společně s výstavou fotografií v muzeu písku v Tottori nebo připravovanými 360° videi zvýší povědomí o České republice nejen ve velkoměstech jako je Tokio či Ósaka, ale i v japonských regionech a po odeznění pandemie pomůže přilákat japonské turisty do České republiky,“ uvedl Štěpán Pavlík, ředitel zahraničního zastoupení CzechTourism Japonsko. Slavnostní předání pamětních známek japonskou poštou zástupci prefektury Kóči, proběhlo díky opatřením proti šíření koronaviru a stále trvajícímu nouzovému stavu na území Tokia bez účasti zástupců českého velvyslanectví i CzechTourism Japonsko.
Připravila Ivana Vejvodová.

www.czechtourism.cz
www.visitczechrepublic.comNepřehlédněte


Gastro

Nejlepší plzeňská restaurace je v Obecním domě

FRENCH - REST, provozovatel Francouzské restaurace a Plzeňské restaurace, Amerického baru a Café epopej v Obecním domě v Praze, nabízí špičkové cateringové služby.

08. 08. 2017

číst dál


Ze světa

Česko hlasuje za Safari pivovar

Safari Pivovar ve Dvoře Králové se stal absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže agentury CzechTourism o nejlepší turistický cíl DestinaCZe.

23. 07. 2019

číst dál


Czt
Side VSH