Menu

I vy můžete přidat ruku k dílu a připojit se k nám při ČIŠTĚNÍ VLTAVY!

04. 09. 2023

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) společně se Sdružením pro Vltavu
a Půjčovnami lodí a kempů na Vltavě zve všechny vodáky
i nevodáky na 29. ročník tradičního dobrovolnického sběru odpadu v korytě řeky Vltavy v úseku od Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Přidejte se k nám a pomozte vyčistit Vltavu v sobotu 9. září 2023 od 8.30 u kiosku kempu Nové Spolí (Český Krumlov).

Účastníci této akce budou plout na lodích a raftech, které budou poskytnuty zdarma. Jejich hlavním úkolem bude čistit pečlivě vyhrazené úseky řeky a shromažďovat opuštěné předměty, které zde lidé zanechali jako stopy svého pobytu. „Budeme se snažit odstranit odpad různého druhu, začínaje pantoflemi, PET lahvemi a plechovkami, které se v průběhu léta dostaly do vody, a konče ledničkami a pneumatikami, které někdo nepřiměřeně zahodil do řeky s iluzí, že se rozpustí samy. Po registraci Vám rádi poskytneme další informace a užitečné rady," uvedl předseda zapsaného spolu, Petr Kolínský.


„To nejdůležitější a nejcennější, co v jižních Čechách máme, je naše jedinečná příroda. Oceňují to nejen místní obyvatelé, ale především turisté, kteří jihočeský kraj navštíví. Řeka Vltava se přes letní období stává takovou vodáckou „dálnicí“, a proto jsme vděční všem, kteří to vnímají stejně a pomáhají při jejím čištění
," dodává ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu, Petr Soukup.

Kromě dobrovolnických projektů se turisté také stále více zajímají o ekologické praktiky v turistických zařízeních, jako jsou recyklační programy, minimalizace jednorázového plastu a energeticky úsporná opatření. Tyto projekty zahrnují sběr odpadků, výsadbu stromů, obnovu mokřadů a další aktivity s cílem snížit negativní dopad turistického ruchu na přírodní prostředí. Cestovní ruch se tak stává motorem změny směrem k udržitelnější budoucnosti.

Zájemci se mohou přihlásit telefonicky na čísle +420 777 335 447 nebo emailem na adrese 
cistenivltavy@seznam.cz.
Připravila Jana Píchová.

www.sdruzeniprovltavu.cz/images/Cisteni_Vltavy_2023.pdf
www.sdruzeniprovltavu.cz
www.jiznicechy.cz
www.jccr.czArchiv