Menu

Hudební festival Třeboňská nocturna 2020

23. 06. 2020

Letní návštěvníci Třeboně se mohou těšit ve dnech 9. - 11. 7. a 7. 8.  t. r. na zvučná jména našich umělců. Pro pravidelné návštěvníky koncertů, turisty i lázeňské hosty připravili pořadatelé již tradiční Hudební festival Třeboňská nocturna.

Jihočeská Třeboň se stane v letních měsících místem setkávání lidí, kteří jsou milovníky vážné hudby, a tato jim bude nabídnuta v té nejvyšší kvalitě v atraktivních historických prostorách, ve kterých se jednotlivé koncerty uskuteční. Ve dnech 9. - 11. 7. a 7. 8. t. r. bude v Třeboni uspořádán již tradiční 17. ročník Hudebního festivalu Třeboňská nocturna. Do tohoto nevelkého města se podařilo pořadatelům i letos pozvat umělce, jejichž jména jsou zárukou té nejvyšší kvality.   

Zahajovací čtvrteční koncert se již tradičně uskuteční v Konírně zámku Třeboň. Pozvání přijal jeden z našich nejlepších mladých houslistů, Milan Al-Ashhab. Po vystoupení slečny Šroubkové a pánů Špačka, Mráčka a Vodičky v minulých letech, se budeme moci přesvědčit o virtuozitě umělce a skvělém citu pro uváděná díla. V sólovém vystoupení přednese díla J. S. Bacha, E. Ysaÿe, M. Regera a dalších skladatelů.   

V historickém prostředí Divadla J. K. Tyla během pátečního večera přivítáme Dvořákovo klavírní kvarteto. Je složeno z vynikajících sólových hráčů a je nositelem celé řady mezinárodních ocenění. Zazní skladby W. A. Mozarta a R. Schumanna.   

V sobotu 11. 7. se uskuteční dva koncerty. Nejprve v odpoledních hodinách na Malém nádvoří Zámku vystoupí Pražský filharmonický sbor pod vedením Lukáše Vasilka. V podání tělesa, které nás tak úspěšně reprezentuje na zahraničních scénách, zazní sbory od našich skladatelů B. Smetany, A. Dvořáka, B. Martinů a dalších.

Večer pak přivítáme soubor Ensemble 18+ a houslistu Bohuslava Matouška. Komorní klasicistní orchestr Ensemble 18+ se specializuje na interpretaci hudby převážně 18. století. Neomezuje se pouze na hudbu tohoto  století, ale dává prostor i novější hudební produkci. Houslista Bohuslav Matoušek je nositelem řady ocenění u nás i v zahraničí. Společně přednesou díla W. A. Mozarta, F. Aspelmayera a J. Haydna.  

Pražský filharmonický sbor, stejně jako Adam Plachetka, měli v této době vystupovat na operních festivalech v Bregenzu a Salzburgu. Koronavirový zákaz vycestování jim umožní se představit na Hudebním festivalu Třeboňská nocturna. Adam Plachetka vystoupí dne 7. srpna t.r. v Divadle J. K. Tyla v písňovém recitálu za klavírního doprovodu.   

Letošnímu festivalu se dostalo významné podpory Jihočeského kraje, města Třeboně, Ministerstva kultury, Renomie i řady firem a jednotlivců.   

Vstupenky je možné zakoupit přes prodejní síť Ticketportal, osobně pak na informačním centru města Třeboně, či před začátkem přímo na místě konání koncertu. Držitelé průkazu ZTP mohou uplatnit 50% slevu.

baner-final
Připravila Irma Mrázková.

www.trebonskanocturna.cz

 

 Archiv