Menu

Hudební festival Třeboňská nocturna 2020

23. 06. 2020

Letní návštěvníci Třeboně se mohou těšit ve dnech 9. - 11. 7. a 7. 8.  t. r. na zvučná jména našich umělců. Pro pravidelné návštěvníky koncertů, turisty i lázeňské hosty připravili pořadatelé již tradiční Hudební festival Třeboňská nocturna.

Jihočeská Třeboň se stane v letních měsících místem setkávání lidí, kteří jsou milovníky vážné hudby, a tato jim bude nabídnuta v té nejvyšší kvalitě v atraktivních historických prostorách, ve kterých se jednotlivé koncerty uskuteční. Ve dnech 9. - 11. 7. a 7. 8. t. r. bude v Třeboni uspořádán již tradiční 17. ročník Hudebního festivalu Třeboňská nocturna. Do tohoto nevelkého města se podařilo pořadatelům i letos pozvat umělce, jejichž jména jsou zárukou té nejvyšší kvality.   

Zahajovací čtvrteční koncert se již tradičně uskuteční v Konírně zámku Třeboň. Pozvání přijal jeden z našich nejlepších mladých houslistů, Milan Al-Ashhab. Po vystoupení slečny Šroubkové a pánů Špačka, Mráčka a Vodičky v minulých letech, se budeme moci přesvědčit o virtuozitě umělce a skvělém citu pro uváděná díla. V sólovém vystoupení přednese díla J. S. Bacha, E. Ysaÿe, M. Regera a dalších skladatelů.   

V historickém prostředí Divadla J. K. Tyla během pátečního večera přivítáme Dvořákovo klavírní kvarteto. Je složeno z vynikajících sólových hráčů a je nositelem celé řady mezinárodních ocenění. Zazní skladby W. A. Mozarta a R. Schumanna.   

V sobotu 11. 7. se uskuteční dva koncerty. Nejprve v odpoledních hodinách na Malém nádvoří Zámku vystoupí Pražský filharmonický sbor pod vedením Lukáše Vasilka. V podání tělesa, které nás tak úspěšně reprezentuje na zahraničních scénách, zazní sbory od našich skladatelů B. Smetany, A. Dvořáka, B. Martinů a dalších.

Večer pak přivítáme soubor Ensemble 18+ a houslistu Bohuslava Matouška. Komorní klasicistní orchestr Ensemble 18+ se specializuje na interpretaci hudby převážně 18. století. Neomezuje se pouze na hudbu tohoto  století, ale dává prostor i novější hudební produkci. Houslista Bohuslav Matoušek je nositelem řady ocenění u nás i v zahraničí. Společně přednesou díla W. A. Mozarta, F. Aspelmayera a J. Haydna.  

Pražský filharmonický sbor, stejně jako Adam Plachetka, měli v této době vystupovat na operních festivalech v Bregenzu a Salzburgu. Koronavirový zákaz vycestování jim umožní se představit na Hudebním festivalu Třeboňská nocturna. Adam Plachetka vystoupí dne 7. srpna t.r. v Divadle J. K. Tyla v písňovém recitálu za klavírního doprovodu.   

Letošnímu festivalu se dostalo významné podpory Jihočeského kraje, města Třeboně, Ministerstva kultury, Renomie i řady firem a jednotlivců.   

Vstupenky je možné zakoupit přes prodejní síť Ticketportal, osobně pak na informačním centru města Třeboně, či před začátkem přímo na místě konání koncertu. Držitelé průkazu ZTP mohou uplatnit 50% slevu.

baner-final
Připravila Irma Mrázková.

www.trebonskanocturna.cz

 

 Související články


Z domova

Ministryně Klára Dostálová řešila s cestovními kancelářemi Lex Voucher

Na Ministerstvu pro místní rozvoj dnes proběhlo jednání za účasti ministryně Kláry Dostálové, veřejného ochránce práv Stanislava...

12. 06. 2020

číst dál


Z domova

Vltava nabízí svým návštěvníkům unikátní cestu historií

Vltava není jen obyčejnou řekou, ale i národním symbolem. Chápal ji tak už Bedřich Smetana, když si ji vybral jako téma druhé...

29. 08. 2019

číst dál


Nepřehlédněte


Mice Rozhovory

Prezentace Spojených arabských emirátů v Karlových Varech

Cílem nebylo představit Spojené arabské emiráty jenom turistům, ale také hlavně obyvatelům Karlových Varů, říká primátorka primátorka Karlových Varů Andrea...

28. 08. 2019

číst dál


Vzdělávání

Titul Mladý řemeslník 2017 získaly studentky ze znojemské Přímky

Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska letos ocenilo dvacet nejlepších žáků středních škol učňovských a odborných oborů maturitního vzdělání z...

30. 10. 2017

číst dál


Czech Specials
Side VSH