Menu

Hotely a penziony v Karlovarském kraji letos zaplnili Češi

14. 11. 2020

Karlovarský kraj přivítal v letošní hlavní turistické sezoně (červenec – září) celkem 377 637 hostů, kteří zde strávili 1,3 miliónu nocí.

Přes nepříznivou situaci se Karlovarský kraj může za období letošní hlavní sezony pochlubit největším nárůstem domácích návštěvníků v hromadných ubytovacích zařízeních v České republice. Kraj navštívilo 273 507 domácích návštěvníků, což je oproti stejnému období loňského roku, kdy kraj navštívilo 168 730 domácích návštěvníků, nárůst o 62%. Přesto v důsledku opatření proti šíření koronaviru zaznamenal cestovní ruch v Karlovarském kraji stejně jako ve zbytku České republiky výrazný propad tržeb u všech poskytovatelů služeb. Hlavním důvodem je úbytek zahraničních návštěvníků, kterých v letošní hlavní sezoně navštívilo kraj 104 130. V loňském roce jich za stejně období bylo 198 455.

Zahraniční turisté tvoří v Karlovarském kraji výrazné procento návštěvníků a jejich výdaje jsou větší než u tuzemských. Podle dat z regionálních analýzy pro Karlovarský kraj agentury CzechTourism v letech 2018 – 2019 turista ze zahraničí utratil za den v průměru 2 131 Kč oproti domácímu turistovi, který utratil v průměru 746 Kč. Dle šetření Českého statistického úřadu do kraje v letošní hlavní sezoně ze zahraničí nejčastěji přijížděli naši sousedé z Německa (76 855), Slovenska (4 887) a Polska (3 587).

Do zvýšeného zájmu tuzemských návštěvníků o Karlovarský kraj se promítly nejen státní lázeňské vouchery, ale také speciální marketingové kampaně lázeňských měst, které byly zastřešeny kampaní Destinační agentury pro Karlovarský kraj - Dovolená na západě. „Návštěvníky do Karlovarského kraje lákalo i bezplatné vstupné do všech kulturních institucí zřizovaných krajem a výrazná sleva na předplacenou turistickou kartu KV Region Card. Mnohé památky se tak v hlavní sezoně mohly pochlubit rekordní návštěvností,“ dodal předseda destinační agentury Petr Židlický.

Destinační agentura pro Karlovarský kraj pokračuje ve svých marketingových aktivitách. S nadcházející sezónou jsou tyto zaměřeny především na zimní aktivity, nicméně i nadále je jednou z hlavních komunikačních linek lázeňství, relax a prevence. Karlovarský kraj toto podpořil vyhlášením programu na podporu ubytování v regionu, pro který vyčlenil částku 3 000 000 Kč a navázal tak na aktivity státu nebo města Karlovy Vary, které dlouhodobě nabízí vlastní vouchery na ubytování.
Připravil Petr Židlický.

www.zivykraj.cz
www.filmkarlovyvary.com
Nepřehlédněte


Mice Z domova

Marienbad Film Festival proběhne na přelomu srpna a září

Ve dnech 28. srpna až 1. září 2018 se v Mariánských Lázních uskuteční třetí ročník Marienbad Film Festivalu.

31. 05. 2018

číst dál


Gastro Z domova

Osmý ročník Vinobraní u Máchova jezera se vydařil a nepokazila ho ani nepřízeň počasí

Burčáky, výborná vína z Jihu Moravy a zábava pro celou rodinu přivádějí každoročně na půldruhého tisíce návštěvníků do areálu hotelu Port.

04. 09. 2019

číst dál


Czech Specials
Side VSH