Menu

Horácké muzeum na březen

13. 02. 2021

z_vstavy_starobyl_krajiny_horcka

Na březen připravujeme s desítkou místních neziskových organizací interaktivní výstavu o jejich pestré činnosti. Ale pokud se muzea opět zpřístupní veřejnosti, budete si moci ještě přijít prohlédnout na podzim přerušenou výstavu Šité/žité a třeba si i koupit krásnou tašku s motivem horácké lidové výšivky.

Naše současné výstavy – Starobylé krajiny Horácka  a Šité/žité si zatím můžete alespoň částečně prohlédnout na stránkách muzea – www.hm.nmnm.cz. Najdete tam také reportáže - natáčení Toulavé kamery na skále Prosíčka, které nás inspirovalo k seriálu o příbězích skal v okolí Nového Města – pokračujeme Paseckou skálou a Zkamenělým zámkem. Koncem února odkaz na pořad České televize Náš venkov, ve kterém je část věnovaná Karlu Němcovi a Novém Městu, poslechnout si můžete vzpomínky na život v Rokytně před 100 lety nebo podcast věnovaný historii osídlení Žďárských vrchů, který vznikl ve spolupráci se žďárským muzeem.
Připravila Alice Hradilová, foto skály Prosíčka Roman Šustr.

https://hm.nmnm.cz/Nepřehlédněte


Gastro Z domova

Osmý ročník Vinobraní u Máchova jezera se vydařil a nepokazila ho ani nepřízeň počasí

Burčáky, výborná vína z Jihu Moravy a zábava pro celou rodinu přivádějí každoročně na půldruhého tisíce návštěvníků do areálu hotelu Port.

04. 09. 2019

číst dál


Z domova

Příjezdy zahraničních turistů vzrostly o deset procent

Do hromadných ubytovacích zařízení v Česku přijelo za první tři čtvrtletí celkem 7,8 milionu zahraničních turistů, což bylo o 10 procent více než ve stejném...

08. 11. 2017

číst dál


Archiv
Česká chuťovka