Menu

Gruzie, dar od Boha

08. 12. 2019S vedoucí propagace turistického národního úřadu Gruzínské republiky Annou Kekeliou se potkávám v budově Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky na akci s názvem „Turistické možnosti v Gruzínské republice“.

Paní ředitelko, měla jste úžasnou prezentaci o vaší krásné zemi, která je (a to i z hlediska potenciálu cestovního ruchu) jedním z evropských klenotů.
Gruzie je malá země. Její turistický potenciál je ale velice rozmanitý. Mezi nejpoptávanější produkty patří turistika spojená s kulturou vína a uměním. Mísí se v nich moderna ve velkoměstech, kde najdou zábavu především mladší generace s úchvatnými přírodními scenériemi venkova. Gruzie je známá svou pohostinností. Říká se, že je darem od Boha.

Turismus je v Gruzii na vzestupu.
Naše strategie je přilákat turisty, kteří si rádi připlatí za kvalitní služby. Hodně tomu přispívá rozmach přímých leteckých spojení. Z Česka k nám létají dva přímé spoje z Prahy do Tbilisi a Kutaisi. Ostatně, letiště v Kutaisi je takovou nepsanou hlavní vstupní branou turismu do Gruzie.

Nakolik jsou pro vaši zemi důležité příjmy z cestovního ruchu?
Jsou velice důležité. Na našem národním hrubém domácím produktu se podílí sedmi a půl procenty.

Jak vám pomáhá gruzínské velvyslanectví v Praze s propagováním Gruzie mezi obyvateli Česka?
Velice si vážím práce velvyslanectví, které tu Gruzii aktivně propaguje. Pomáhají nám s organizací roadshow a famtripů.
S Annou Kekeliou hovořil Matouš Kainc, ilustrační záběry Gruzie Petr Lapšanský.

www.gruzie.comArchiv