Menu

GEOMED 2019 – Peloidy, Fytoalexiny, Terpeny

07. 05. 2019

S ředitelem Centrálních laboratoří Nemocnice České Budějovice, a.s. primářem MUDr. Miroslavem Vernerem, se potkáváme v Bechyni na konferenci pořádané v rámci programu zaštítěného ministrem zdravotnictví České republiky Adamem Vojtěchem, pořádané ve spolupráci s pracovištěm klinické farmakologie Nemocnice České Budějovice, Lázněmi Bechyně s.r.o. a Jihočeskou centrálou cestovního ruchu, nazvané GEOMED 2019 – Peloidy, Fytoalexiny, Terpeny.
Pane primáři, co je cílem programu GEOMED 2019?
V rámci naší pracovní skupiny GEOMED se snažíme ukazovat, že bychom měli vnímat zázraky léčivé síly přírody. Mnozí lidé je totiž ignorují nebo dokonce ničí. Příroda je nejlepší laboratoří světa. Poukazujeme na to, jakým způsobem můžeme sami sebe uzdravovat například pomocí a polyfenolů z borůvek nabo balzamické silice alfa pinen, která se nachází ve vysoké koncentraci v lesích. Upozornit na to, že díky rašeliništím je u nás obrovská výdejnost huminových kyselin ve vodě, které rovněž pomáhají léčit. Mají podobnou strukturu, jako hormony estrogeny. Že je kolem nás řada rostlin, které rovněž vydávají silice, ať je to D – limonen nebo jiné podobné, které lidem prospívají. V neposlední řadě to jsou potraviny z jihočeských regionů, které posilují lidský organismus, jako jsou jogurty, kde pracují bakterie, fermentované salámy, chléb a spousta dalších potravin obsahujících prebiotika, probiotika a synbiotika. Tento seminář je také o tom, že léčebné lázeňství a zklidnění duše může výrazně pomoci kvalitě života. O tom, jak za přispění přírodních léčivých zdrojů vrátit pacienty s totálními endoprotézami kyčelních, kolenních nebo ramenních kloubů do normálního života. Jak vhodně aplikované přírodní léčivé zdroje blahodárně působí na tvorbu svalových struktur okolo kloubů. Říkáme, že pokud správně využijeme náš region, pro nějž mají kolegové z Jihočeské centrály cestovního ruchu motto „Jižní Čechy pohodové“, jsme schopni se sami od sebe léčit. Je to o vytvoření duševní pohody a o neškození sami sobě.

www.laznebechyne.cz
www.jiznicechy.czNepřehlédněte


Doprava

Letiště Praha láká cestující do zajímavých destinací po Evropě

Nová marketingová kampaň Letiště Praha podpoří během celého letošního roku výjezdový cestovní ruch a celou řadu zajímavých destinací v Evropě.

29. 01. 2019

číst dál


Vzdělávání

Vzdělávání je takové, jací jsou vzdělávající

Peníze, které dnes ve fungujících fabrikách vyděláváme, bychom měli investovat do vědy a výzkumu, do nových technologií a vědeckých kádrů, říká senátor...

09. 08. 2017

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new