Menu

Festival Kolem světa v Praze – 26. - 27. 11. Clarion Congress Hotel Prague****

04. 11. 2022

O víkendu 26.11. – 27.11.2022 se uskuteční v Praze již tradičně Festival Kolem světa, největší cestovatelský festival v Česku. V rámci bohatého víkendového programu se představí víc než sedmdesát přednášejících z řad cestovatelů, dobrodruhů, fotografů, horolezců a dalších milovníků cestování.

Festivalový program je rozdělen na
5 programových sálů s projekcemi mezi kterými se mohou návštěvníci festivalu volně pohybovat. Velký sál obsadí známí cestovatelé (Petr Horký, Petr Jan Juračka, Pavel Svoboda), horolezci (Jan Trávníček, Marek Holeček) a dálkoví trekaři (Jakub Šolc a nebo Nicolette Havlová).Ostatní sály budou rezonovat zajímavými osobnostmi cestování a jejich inspirativními tématy. Co nás všechno čeká? Kolumbie, Island, Španělsko, Nový Zéland, Slovinsko, Grónsko, Pamír, národní parky USA, Kyrgyzstán, Kazachstán, Sibiř, Afrika a mnoho dalších destinací.

O svých zkušenostech na cestách přijdou pohovořit i fotografové a reportéři jako jsou Markéta Kutilová, Jan Šibík a nebo Garik Avenasian. Zastoupen bude i segment karavanů
a obytných dodávek nebo autocestování, kde bude kralovat Pepa Vrtal, alias Fotr na tripu, karavanistka Klára Hájek Velinská nebo Tomáš Málek s rodinou.

Moderátory jednotlivých přednáškových sálů bude Ruda Švaříček (majitel CK Livingstone), Honza Čermák (šéfredaktor časopisu Lidé
a země), Pavel Sladký (moderátor rádia Wave), Jarda Bouzek (cestovatel a fotograf) a Karel Wolf (zakladatel festivalu Kolem Světa).

V předsálí na návštěvníky čeká bohatý cestovatelský veletrh a Exotic Food Court (ochutnávky jídla z blízkého východu, Afriky, Vietnamu, Indonésie, Indie, Mexika, Argentiny atd.

Vstupenky jsou v předprodeji na: https://kolemsveta.cz/festival-kolem-sveta-2022-podzim
Připravil Karel Wolf.

www.kolemsveta.czArchiv