Menu

ERV Evropská pojišťovna slaví 30 let na českém trhu

27. 09. 2022

ERV Evropská – jediný specialista na cestovní pojištění u nás – pojistila za třicet let působení přes 15 milionů klientů. Od roku 2018 s ní pak ročně do zahraničí vyráží přes milion lidí. Spolupracuje s 9 z 10 největších cestovních kanceláří u nás. Dlouhodobě je jedničkou v cestovním pojištění s největším tržním podílem v Česku. Celá historie pojišťovny pak sahá až do roku 1907, kdy Max von Engel založil v Budapešti první Evropskou cestovní pojišťovnu.

Specializace na cestovní pojištění se osvědčuje
ERV Evropskou tvoří přední specialisté na cestovní ruch i zdravotní péči v zahraničí. Díky jejich znalostem a mezinárodním zkušenostem může pojišťovna nabízet kvalitní služby rozmanitým klientům, cestovním kancelářím i firmám. „To se potvrdilo i s nástupem pandemie COVID-19, která téměř zastavila trh cestovního ruchu. Naše pojišťovna pak jako první uvedla na trh komplexní pojištění rizik spojených s COVID-19 do všech zemí, a to bez ohledu na semafor MZ/MZV,“ říká Libor Dvořák, generální ředitel ERV Evropské pojišťovny. Záhy poté na trh uvedla nové pojištění SingleTrip, které vychází vstříc konkrétním potřebám každého klienta a nabízí významně více možností individuálního nastavení i zjednodušení jeho sjednání.

Pojišťovna pak i nadále upravovala své produkty s ohledem na vývoj pandemie, aby se na ně klienti mohli v zahraničí plně spolehnout, a to i v situaci, kdy některé pojišťovny raději zastavily prodeje cestovního pojištění, zejména pak pojištění storna. Pro řešení nouzových situací kdekoli v místě pobytu provozuje skupina ERV celosvětovou sít 12 Euro-Center, řízenou z Prahy, která každoročně vyřeší zhruba 170 tisíc případů. „Náš firemní slogan Vy cestujete. My se staráme. Zcela přesně vystihuje, co je podstatou našeho poslání a úspěchu,“ dodává Dvořák.

Největší případy v historii ERV Evropské
V roce 2017 ERV Evropská vyplatila jedno z nejvyšších pojistných plnění ve své historii. Klient po mozkové příhodě zůstal měsíc v nemocnici v USA, z toho většinu času na JIP, a poté byl leteckou ambulancí převezen zpět do Česka. Celkové náklady se vyšplhaly na 9,9 milionů korun.

Mezi nejdražší pojistné události patřila také léčba handicapovaného cyklisty, šestinásobného paralympijského šampiona, Jirky Ježka. Ten utrpěl mnohačetná zranění pří pádu v rámci závodu MS handicapovaných v americkém Greenville. Do „akce Ježek“ bylo zapojeno během 11 dnů 10 lidí, kteří museli udělat přes 250 úkonů, aby se závodník mohl vrátit do vlasti.

ERV Evropská v datech
25. 9. 1992 Dánská Europaeskie zakládá v Československu společnost Evropské Cestovní pojištění s.r.o.
1993 – Evropská se stává zakládajícím členem ČAP.
1995 – Do Evropské kapitálově vstupují pojišťovny z Německa a Rakouska a stává se součástí Munich Re.
2002 – Evropská zakládá v Praze asistenční centrálu EuroAlarm.
2012 – Celosvětová asistenční síť Euro-Center, vlastněná skupinou ERV, přesouvá své sídlo z Kodaně do Prahy.
2022 - ERV Evropská pojišťuje více než 1 mil. klientů ročně s obratem přes 1 mld. Kč
Připravil Vlastimil Divoký.

www.ervpojistovna.czNepřehlédněte


Z domova

Křišťálové údolí představí série krátkých videí na webu

Seriál začíná na sociálních sítích a webu www.nazdraviremeslu.cz ve středu 25. listopadu.

24. 11. 2020

číst dál


Mice Z domova

CzechTourism spouští kampaň ke sta letům česko – slovenské vzájemnosti

Česká republika zve na velkolepé oslavy. U příležitosti stého výročí vzniku Československa i ostatních zásadních milníků uplynulého století pořádá desítky...

19. 05. 2018

číst dál


Archiv