Menu

Dominikánská republika: Pět zimních tipů

20. 02. 2018

Zima je v plném proudu, před námi je ještě několik chladných týdnů a vy možná právě uvažujete, kam vyrazit za teplem. Vydejte se do Dominikánské republiky. V následujícím článku přinášíme několik tipů, co stojí za to v této karibské zemi zažít.

Barevné karnevaly
Až do poloviny března se ulicemi dominikánských měst prohánějí barevné karnevalové průvody. Karnevaly začaly první únorovou neděli ve městech La Vega a Santiago ve vnitrozemí ostrova. Odtud pak pokračují na severní pobřeží např. do Montecristi, Puerto Plata a Río San Juan, do města Constanza v pohoří Cordillera Central a do vesniček na poloostrově Samaná. V sobotu 3. března 2018 projde karnevalový průvod letoviskem Punta Cana a v neděli 4. března pobřežní promenádou v Santo Domingu.
Počátky dominikánských karnevalů se datují do koloniálních dob kolem roku 1520 a navazují tak na španělskou tradici. Mezi nejznámější postavy patří Diablos Cojuelos (kulhaví čerti) v maskách zvaných „caretas“ symbolizujících démony a zvířata. Příprava kostýmů trvá několik měsíců a vyžaduje notnou dávku kreativity a talentu. V Santo Domingu se karnevalové skupiny převlékají za Taíny – původní obyvatele ostrova Hispaniola. 

Za zpěvem velryb
Každý rok od konce prosince připlouvají k břehům poloostrova Samaná na severovýchodní pobřeží Dominikánské republiky velryby hrbaté na námluvy a aby zde přivedly na svět svá mláďata. Velryby se v Samanském zálivu zdržují, dokud se jejich potomkům nevytvoří dostatečná vrstva podkožního tuku a jsou tak schopni zvládnout dlouhou cestu zpět do vod severního Atlantiku. Můžeme je zde spatřit až do poloviny března.

Na nejvyšší horu Karibiku 
Zimní měsíce jsou rovněž ideální dobou pro výstup na Pico Duarte (3 087 m n.m.) – nejvyšší horu Karibiku, jež leží na rozhraní národního parku José Armando Bermúdez a José del Carmen Ramirez. Trek na vrchol trvá dva až čtyři dny a lze podniknout pouze za doprovodu horského průvodce. 

Do vln oceánu
Pokud patříte mezi milovníky vodních sportů, určitě byste neměli vynechat letovisko Cabarete vzdálené půl hodiny od Puerto Plata. Každý rok na konci února se sem sjíždějí profesionální i amatérští vyznavači kiteboardingu, windsurfingu a stand up paddle boardingu, aby se utkali o titul Master of the Ocean. Letos se šampionát uskuteční v sobotu 24. února.

Poprvé v Dominikánské republice: PGA Tour 2018
Na začátku jara se v letovisku Punta Cana poprvé odehraje prestižní golfový turnaj PGA Tour 2018. Turnaj proběhne ve dnech 19. – 25. března na hřišti Los Corales Golf Club. 
V Dominikánské republice najdeme přes třicet golfových hřišť projektovaných světoznámými designéry jako Pete Dye, PB Dye, Jack Nicklaus, Robert Trent Jones, Tom Fazio či Greg Norman. Země nabízí golfistům celkem 350 jamek, z nichž se 57 nachází na pobřeží moře, a tak si při hře můžete vychutnávat úžasné výhledy. Hřiště Teeth of the Dog, které je součástí resortu Casa de Campo u La Romana na jihovýchodě země, se dokonce umístilo v žebříčku časopisu Golf Digest ve světové top 100 na 27. pozici.

Dominikánská republika
patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Boca Chica – Juan Dolio, Punta Cana – Bávaro, La Romana – Bayahibe, Samaná – Las Terrenas a Puerto Plata – Cabarete – Sosúa. 
Připravila Simona Juránková.Archiv
Česká chuťovka
ahr - volba