Menu

Dny otevřených dveří v Botanické zahradě Třeboň od čtvrtka 25. do soboty 27. května

24. 05. 2023


Botanická zahrada Třeboň zve návštěvníky na Dny otevřených dveří, které proběhnou od čtvrtka
25. do soboty 27. května. Návštěvníci se mohou těšit nejen na komentované prohlídky po unikátní sbírce vodních a mokřadních rostlin Botanického ústavu AV ČR, ale také bohatý program zaměřený na Vůni rostlin.


Dny otevřených dveří Vůně rostlin navazují na panelovou výstavu „Zahrada vůní -  rostliny
v parfémech“, které zapůjčilo Centrum léčivých rostlin lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Zájemci se dozví celou historii používání parfémů od dávné minulosti až po současnost. Seznámí se s mnoha používanými složkami. Součástí výstavy jsou nejen esence získané z rostlin, ale také vůně, ve kterých se používají. Výstava potrvá do 11. června.

Od čtvrtka do soboty si v rámci programu Dnů otevřených dveří budou moci návštěvníci vyzkoušet jaké vůně rostliny skrývají, proč voní a jak je možné vonné látky z rostlin využít. Vyrobí si vlastní parfém nebo repelent, vyzkouší si hořlavost silic, nebudou chybět tematické hry a soutěže.
 
Každou lichou hodinu budou probíhat komentované prohlídky s průvodcem po specializované sbírce vodních a mokřadních rostlin. Ta umožňuje veřejnosti seznámit se s více než 700 druhy rostlin, z nichž většina je v přírodě pozorovateli těžko přístupná nebo se vyskytuje jen na několika málo lokalitách. Nebude chybět prohlídka sezónní expozice s vybranými druhy z tropických a subtropických oblastí jižní polokoule a s masožravými rostlinami z celého světa, tentokrát v nově rekonstruovaném skleníku.

Během dnů otevřených dveří je vstup do zahrady, prohlídky a program zdarma.
V jiné dny se řídí platným ceníkem. Na místě bude možné zakoupit si přebytky některých pěstovaných rostlin.
Připravila Mirka Dvořáková.

www.sbirka.butbn.cas.czArchiv