Menu

Devět Čechů z deseti zná portál Kudyznudy.cz

09. 06. 2020

Cestovatelský portál agentury CzechTourism Kudyznudy.cz zná osmdesát sedm procent Čechů, každý druhý na něm hledá inspiraci, když plánuje dovolenou nebo výlet po České republice. Podle průzkumu, který se společností IPSOS realizovala agentura CzechTourism, je znalost i sledování portálu Kudyznudy.cz ve srovnání s podobnými portály v ČR jednoznačně nejvyšší.


Portál Kudyznudy.cz je stěžejním nástrojem agentury CzechTourism na podporu domácího cestovního ruchu. V rámci kampaně #světovéČesko publikoval za poslední měsíc na sedm desítek tipů na „světové“ výlety. Články o místech v Česku, která se podobají světoznámým protějškům, mají i svou speciální landing page www.svetovecesko.cz. Navíc tipy na „světové“ výlety postupně přibývají. Celkem jich redakce připraví 365.

„Květnová návštěvnost portálu Kudyznudy.cz byla už téměř na svých obvyklých číslech. Na rozdíl od března a dubna, kdy lidé nejčastěji vyhledávali výlety do přírody, procházky v okolí velkých měst či cykloturistiku, rostl v květnu zájem o lokální turistické cíle, výlety pro rodiny s dětmi i o tipy na světové výlety po Česku,“ uvedl Jan Herget ředitel agentury CzechTourism.

on-line_pruzkum_ipsos_czt_a

Kudyznudy.cz nabízí přes 80 tis. aktuálních nabídek na trávení volného času a akcí. V roce 2019 zaznamenal portál rekordních 18,1 mil. návštěv. Za prvních pět měsíců letošního roku 5,6 mil. návštěv. Facebookový profil Kudyznudy má téměř půl milionu fanoušků a přes šedesát tisíc sledujících má na Instagramu. Rozpočet Kudyznudy.cz na marketingové (PPC) kampaně je poslední tři roky stále stejný – 1mil. Kč bez DPH.

7 ochutnávek z nabídky #světovéČesko
Teplické skály: Nechte se zlákat k procházce divokým skalním labyrintem, jehož monumentální krása doslova bere dech. Unikátní skalní město připomíná labyrint skalních věží v národním parku Bryce Canyon v Utahu. (Ideální pro rodiny s dětmi.)

Krušnohoří: Hornické památky v saském a českém Krušnohoří byly zapsány teprve loňském roce na Seznam světového dědictví UNESCO. Krušné hory nejsou jen ideálním cílem pro zimní sporty, ale také unikátní krajinou s technickými památkami a s tradicí hornictví a hutnictví sahající až do 13. století. (Dosud neobjevený turistický cíl.)

Moravské Toskánsko: Krajina podobného rázu jako v okolí města Kyjova se nenachází nikde jinde v Česku. Konkurencí jižní Moravy je pouze italské Toskánsko. Pěšky, na kole nebo vlakem – tyhle vzpomínky už vám nikdo nikdy nevezme. (Za zážitky – víno, regionální gastronomie, památky a příroda.)

Bikeparky: Ježdění na horských kolech po trailech v Česku je trendy, vznikají nové zajímavé projekty. Seznam českých center a bikeparků se stezkami pro horská kola je srovnatelný se světovou nabídkou. (Aktivní dovolená.) 2/2 Lázně

Jeseník: Díky příznivému klimatu a osmi desítkám léčivých pramenů se řadí k nejvýznamnějším na světě. Patří mezi první tři světové destinace s nejvyšším léčebným účinkem. Do současné doby jsou používány některé původní metody Vincenze Priessnitze. (Lázeňská tradice.)

Kroměříž: Bohaté a inspirující letní sídlo olomouckých biskupů a arcibiskupů. Užijte si dovolenou obklopeni uměleckými skvosty a díly největších mistrů a myslitelů své doby. Květná zahrada představuje vrcholné dílo evropského zahradního umění 17. století a impozantní Arcibiskupský zámek není „jen“ obrazárna: láká i na netradiční prohlídky do prostor, v nichž se odehrálo nejedno důležité setkání panovníků, státníků a umělců. Oblíbili si jej i světoví filmaři. (Kulturní dědictví.)

Baťův kanál: Netradiční dovolená pro romantické námořníky v Česku. Technická památka, která našla nové smysluplné využití. Po obnově a opravách celé vodní cesty se po něm můžete plavit, a to jak při pravidelných výletních plavbách, tak na vlastních lodích nebo na vypůjčených motorových člunech nebo hausbótech, kde se dá i nocovat. (Příjemný odpočinek a relaxace.)

Novinka - mobilní aplikace Kudy z nudy – tipy na víkend je zdarma ke stažení jak v Google Play, tak v App Store
Připravila Ivana Vejvodová.

www.czechtourism.czNepřehlédněte


Gastro

Nejlepší plzeňská restaurace je v Obecním domě

FRENCH - REST, provozovatel Francouzské restaurace a Plzeňské restaurace, Amerického baru a Café epopej v Obecním domě v Praze, nabízí špičkové cateringové služby.

08. 08. 2017

číst dál


Lázeňství

Nevíte, kam s dětmi o jarních prázdninách? Přijeďte do lázní.

Myslíte si, že se v zimě v lázních nic neděje? Neplatí to pro Lázně Luhačovice, kde si můžete za zvýhodněné ceny užívat wellness a léčebné pobyty plné...

24. 01. 2018

číst dál


Archiv