Menu

Den plný zábavy pro děti

24. 05. 2019

Den plný zábavy si užijí děti v sobotu
1. června v areálu Dřevěného městečka. Malým i velkým nabídne program Slabikář devatera řemesel příležitost vyzkoušet si výrobu tradičních hraček. Současně je pro děti do 15 let volný vstup do areálu Dřevěného městečka.

„Tentokrát se zaměříme na výrobu hraček z dostupných materiálů tak, jak si je vyráběly generace dětí po staletí. Děti si vyrobí jednoduché, ale zábavné hračky z papíru, provázků, hadříků, vlny, nebo klacíků. Od větrníčků, přes hadrové panenky, házedla, lítací babu, přírodní piškvorky až po knoflíkový bzunček. Ve výstavních prostorech Sušáku bude pohádková babička vyprávět pohádky a pověsti v expozici Hračky nejmilejší aneb jak jsme si hráli,“ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

V rámci doprovodného programu vystoupí v 11.00 soubor Malý Radhošť z Rožnova. Ve 13.00
se uskuteční loutkové divadlo Kašpárkův svět. V 15.00 účinkuje soubor Omladinka ze Zlína. Po celý den mohou děti navštívit dětský dvorek a věnovat se dětským hrám v areálu Dřevěného městečka. 
V rámci programu je volný vstup na výstavu Hračky nejmilejší aneb Jak jsme si hráli.
Připravila Pavlína Polášková. 

www.vmp.cz
www.facebook.com/VMPRoznov

 

 

 

 Nepřehlédněte


Gastro

Nejlepší plzeňská restaurace je v Obecním domě

FRENCH - REST, provozovatel Francouzské restaurace a Plzeňské restaurace, Amerického baru a Café epopej v Obecním domě v Praze, nabízí špičkové cateringové služby.

08. 08. 2017

číst dál


Vzdělávání

Titul Mladý řemeslník 2017 získaly studentky ze znojemské Přímky

Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska letos ocenilo dvacet nejlepších žáků středních škol učňovských a odborných oborů maturitního vzdělání z...

30. 10. 2017

číst dál


Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar