Menu

Den plný zábavy pro děti

24. 05. 2019

Den plný zábavy si užijí děti v sobotu
1. června v areálu Dřevěného městečka. Malým i velkým nabídne program Slabikář devatera řemesel příležitost vyzkoušet si výrobu tradičních hraček. Současně je pro děti do 15 let volný vstup do areálu Dřevěného městečka.

„Tentokrát se zaměříme na výrobu hraček z dostupných materiálů tak, jak si je vyráběly generace dětí po staletí. Děti si vyrobí jednoduché, ale zábavné hračky z papíru, provázků, hadříků, vlny, nebo klacíků. Od větrníčků, přes hadrové panenky, házedla, lítací babu, přírodní piškvorky až po knoflíkový bzunček. Ve výstavních prostorech Sušáku bude pohádková babička vyprávět pohádky a pověsti v expozici Hračky nejmilejší aneb jak jsme si hráli,“ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

V rámci doprovodného programu vystoupí v 11.00 soubor Malý Radhošť z Rožnova. Ve 13.00
se uskuteční loutkové divadlo Kašpárkův svět. V 15.00 účinkuje soubor Omladinka ze Zlína. Po celý den mohou děti navštívit dětský dvorek a věnovat se dětským hrám v areálu Dřevěného městečka. 
V rámci programu je volný vstup na výstavu Hračky nejmilejší aneb Jak jsme si hráli.
Připravila Pavlína Polášková. 

www.vmp.cz
www.facebook.com/VMPRoznov

 

 

 

 Související články


Mice Gastro Z domova

Prázdninový tip: Kozlovo letní kino ve velkopopovickém pivovaru

Hvězdy na filmovém plátně i na obloze a k tomu orosená sklenice čerstvě načepovaného piva Kozel… Není mnoho příjemnějších...

12. 06. 2018

číst dál


Z domova

Pardubicko – Perníkové srdce Čech již má svůj certifikát

Spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech získal certifikát Českého systému kvality služeb a zařadil se tak mezi více jak 500...

19. 04. 2018

číst dál


Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar