Menu

Champagne Météyer

22. 06. 2019

Díky pozvání Františka Kovácse jsem měl tu čest zúčastnit se řízené degustace šampaňských vín vinařského domu Météyer. Uskutečnila se v cukrárně SAINT TROPEZ paní Michaely Nosálové v Praze ve Vodičkové ulici se 20. června večer pod taktovkou paní Anny Météyer.
Historie rodinného vinařství vinařského domu Champagne Météyer Pere & Fils ve Vallée de la Marne se datuje od roku 1860. Dnes tu pod vedením vinaře Franca Météyera působí již pátá generace vinařů. Hlavními odrůdami tu jsou Meunier, Point Noir a Chardonnay. Vinohrady vinařství se nacházejí v šampaňské oblasti se statutem chráněného místa původu. Jižní svahy v Trélou sur Marne dávají svým mikroklimatem a vápenitojílovou půdou hroznům jedinečné aroma všudypřítomné v šampaňských vínech Franca Météyera. Hrozny jsou sklízeny ručně a tříděny tak, aby vznikla přirozená kupáž. Brut extra brut bez dozáže nebo brut s velmi malým podílem dozáže. Kvašení probíhá ve smaltovaných sudech bez malolaktické fermentace. Deset cuveé tohoto vinařského domu charakterizuje dlouhé stárnutí. Minimálně tři roky pro neročníkové a dvanáct let pro ročníkové šampaňské. Kraj Champagne je od roku 2015 na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví lidstva UNESCO. Samotné vinařství Champagne Météyer je nositelem značky „La Champagne refinined art de vivre“, držitelem ocenění „Pierre Cheval de l'Embellissement“ (UNESCO), „Vignoble et Découverte“ a řady dalších.
-JK-

www.champagne-meteyer.com
www.cukrarnatropez.czNepřehlédněte


Mice Z domova

Marienbad Film Festival proběhne na přelomu srpna a září

Ve dnech 28. srpna až 1. září 2018 se v Mariánských Lázních uskuteční třetí ročník Marienbad Film Festivalu.

31. 05. 2018

číst dál


Vzdělávání

Vzdělávání je takové, jací jsou vzdělávající

Peníze, které dnes ve fungujících fabrikách vyděláváme, bychom měli investovat do vědy a výzkumu, do nových technologií a vědeckých kádrů, říká senátor...

09. 08. 2017

číst dál


Czech specials new