Menu

Champagne Météyer

22. 06. 2019

Díky pozvání Františka Kovácse jsem měl tu čest zúčastnit se řízené degustace šampaňských vín vinařského domu Météyer. Uskutečnila se v cukrárně SAINT TROPEZ paní Michaely Nosálové v Praze ve Vodičkové ulici se 20. června večer pod taktovkou paní Anny Météyer.
Historie rodinného vinařství vinařského domu Champagne Météyer Pere & Fils ve Vallée de la Marne se datuje od roku 1860. Dnes tu pod vedením vinaře Franca Météyera působí již pátá generace vinařů. Hlavními odrůdami tu jsou Meunier, Point Noir a Chardonnay. Vinohrady vinařství se nacházejí v šampaňské oblasti se statutem chráněného místa původu. Jižní svahy v Trélou sur Marne dávají svým mikroklimatem a vápenitojílovou půdou hroznům jedinečné aroma všudypřítomné v šampaňských vínech Franca Météyera. Hrozny jsou sklízeny ručně a tříděny tak, aby vznikla přirozená kupáž. Brut extra brut bez dozáže nebo brut s velmi malým podílem dozáže. Kvašení probíhá ve smaltovaných sudech bez malolaktické fermentace. Deset cuveé tohoto vinařského domu charakterizuje dlouhé stárnutí. Minimálně tři roky pro neročníkové a dvanáct let pro ročníkové šampaňské. Kraj Champagne je od roku 2015 na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví lidstva UNESCO. Samotné vinařství Champagne Météyer je nositelem značky „La Champagne refinined art de vivre“, držitelem ocenění „Pierre Cheval de l'Embellissement“ (UNESCO), „Vignoble et Découverte“ a řady dalších.
-JK-

www.champagne-meteyer.com
www.cukrarnatropez.czNepřehlédněte


Ze světa

Česko hlasuje za Safari pivovar

Safari Pivovar ve Dvoře Králové se stal absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže agentury CzechTourism o nejlepší turistický cíl DestinaCZe.

23. 07. 2019

číst dál


Z domova Rozhovory

Cestovní ruch potřebuje silnou lobby

Neočekávám, že stát bude financovat celý rozvoj odvětví cestovního ruchu, ale minimálně by měl hledat způsob, jak v tvrdé globální konkurenci daleko účinněji...

03. 09. 2019

číst dál


Czt
Side VSH