Menu

Česko má koktejlového mistra světa

01. 11. 2017

Se zlatou medailí a mistrem světa se z Dánska vrátila výprava členů České barmanské asociace, kteří se zúčastnili kongresu a koktejlového mistrovství světa Mezinárodní barmanské asociace IBA v Kodani. Nejcennější kov a titul mistra světa po 21 letech pro Českou republiku vybojoval Jan Teska, jemuž se v mezinárodní konkurenci podařilo zvítězit v přidělené kategorii Sparkling.
„Je to životní úspěch. Mistrem světa se nestáváte každý den. Časem chci zamířit na zkušenou do zahraničí, takže tahle zlatá medaile jistě bude ozdobou mého CV,“ neskrýval head bartender rozvadovského podniku King‘s Casino po příletu domů dobrou náladu. Vyzdvihl, že mu vedení České barmanské asociace jako Barmanovi roku České republiky pomáhalo s přípravou na světové finále. „Mistrovství IBA je zcela odlišné od brandových soutěží, na které jsem zvyklý. Proto jsem musel pochopit jeho specifická pravidla, v čemž mi obrovsky pomohl především pan Černík a také účast na přípravných soutěžích ve Slovinsku a Švýcarsku. Můj drink byl chuťově vyhovující poměrům IBA, takže jsem na pódium nastupoval s pocitem sebedůvěry a s recepturou, za níž jsem si stál,“ uvedl Jan Teska. Jeho koktejl nazvaný Copenhagen Beauty obsahuje gin, bezinkový likér, malinový sirup, limetovou šťávu, bílek a sekt.
„Samozřejmě jde o obrovský úspěch. Zlatou medaili z mistrovství do Česka naposled přivezl z Japonska Jaroslav Krátký v roce 1996. Honzův koktejl byl vybalancovaný, chuťově uhlazený,“ konstatoval prezident CBA Aleš Svojanovský.
V kategorii Flair reprezentoval Českou republiku Martin Vogeltanz, tomu se však umístit na medailových pozicích nepodařilo. Koktejlového mistrovství se v kategoriích Flair, Sparkling, Pre-dinner, After dinner, Bartender`s choice a Long drink zúčastnilo 130 barmanů z 65 zemí.
Valná hromada Mezinárodní barmanské asociace IBA si letos zvolila nového prezidenta. Stal se jím Španěl Pepe Dioni. 
Připravil Michael Lapčík.

www.cbanet.cz
www.iba-world.comNepřehlédněte


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


Z domova Rozhovory

Cestovní ruch potřebuje silnou lobby

Neočekávám, že stát bude financovat celý rozvoj odvětví cestovního ruchu, ale minimálně by měl hledat způsob, jak v tvrdé globální konkurenci daleko účinněji...

03. 09. 2019

číst dál