Menu

Češi jsou nejvíce hrdí na značku Čedok

23. 11. 2017

GfK ve spolupráci se sdružením  CZECH TOP 100 uskutečnilo začátkem listopadu 2017 již druhý ročník reprezentativní studie na online české populaci ve věku 18 - 70 let. Výzkum Česká značka zjišťuje, která z českých značek se svým nezaměnitelným způsobem nejvíce zapsala do paměti národa, které české značky považují Češi za tradiční a na které jsou nejvíce hrdí. Podle nejnovějších výsledků GfK se nejsilněji do naší paměti zapsala značka Kofola.  V kategorii nejvíce tradiční česká značka zvítězila Tatra. Značkou, na kterou jsou Češi nevíce hrdí, je Čedok. 
Společnost GfK a sdružení CzechTOP100 již podruhé společně představují projekt Česká značka. Výzkum, týkající se českých značek, se uskutečnil letos v listopadu na online populaci 18 -70 let věku. Letošní předání cen vítězům proběhlo v rezidenci primátorky hlavního města Prahy na Mariánském náměstí. 

Která česká značka v roce 2017 zaujala nejvíce? 
Dotazovali jsme se Čechů, která z českých značek, nebo společností je v posledních 12 měsících zaujala nejvíce, tedy vštípila se jim do paměti nezaměnitelným způsobem (hezká reklama, mimořádný výrobek, služba, nebo charitativní počin). Lidé ve výzkumu nejčastěji za rok 2017 zmiňovali značku Kofola. Na druhém místě se umístila značka Škoda, třetí příčku obsadila společnost AirBank. První pětici uzavírá T-mobile a Plzeňský Prazdroj. 

Tradiční české značky roku 2017 
Na otázku, které z českých společností, nebo značek považují lidé za nejvíce tradiční, odpovídalo nejvíce lidí ve prospěch značky Tatra. Druhé místo patří značce České dráhy a na třetím místě se umístil Čedok. Pětici nejlepších tradičních českých značek uzavírají značky Madeta a HAMÉ. 
Na kterou značku jsou Češi v roce 2017 nejvíce hrdí? 
Z výzkumu GfK vyplynulo, že lidé jsou v roce 2017 nejvíce hrdí na značku Čedok.  Na druhém místě se umístila společnost České dráhy a bronzová medaile patří Bohemia Sektu. 
 
„Těší nás, že opět po roce můžeme navázat na úspěšný projekt Česká značka, který reflektuje vzrůstající oblibu právě českých značek, opečovává českost, podporuje a přispívá k rozvoji českého hospodářství, průmyslu a českých firem, a to nejen v Česku, ale i v zahraničí,“  říká Lenka Harmon, Sector Leader Consumer Goods v GfK. 
„Projekt Česká značka je skvělým doplněním aktivit, kterým se věnujeme v oblasti sestavování žebříčků podle ekonomických dat. A máme radost, že je to právě GfK, které ve prospěch tohoto projektu dává svoje profesionální postupy, zkušenosti a renomé,“ říká Jan Struž, předseda CZECH TOP 100. 

www.gfk.com/cz/


Související články


Mice Z domova

Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť po pětadvacáté

Historie festivalu se začala psát v roce 1994. Tehdy si tuchlovický rodák a vedoucí folklorního souboru Čtyřlístek z nedalekého Nového...

14. 05. 2018

číst dál


Mice Z domova

Svatoludmilská pouť na Tetíně nabídne bohatý program

Svatoludmilská pouť na Tetíně zve na koncerty, trhy, výstavy či přednášky; návštěvníci zde poprvé uvidí relikviář s ostatky...

05. 09. 2019

číst dál


Nepřehlédněte


Z domova

Příjezdy zahraničních turistů vzrostly o deset procent

Do hromadných ubytovacích zařízení v Česku přijelo za první tři čtvrtletí celkem 7,8 milionu zahraničních turistů, což bylo o 10 procent více než ve stejném...

08. 11. 2017

číst dál


Ze světa

Severovýchod Slovenska láka turistov

Oblastná organizácia cestovného ruchu „ŠARIŠ“ – Bardejov zaznamenala za prvý polrok 2017 zvýšenie počtu turistov oproti rovnakému obdobiu minulých rokov.

26. 09. 2017

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new