Menu

Čedok startuje jako první prodej zájezdů na zimní sezónu

19. 04. 2023

Většina Čechů se podle interních dat Čedoku vrátila k plánování dovolených v předstihu, proto jedna z největších českých cestovních kanceláří spouští jako první na trhu v polovině dubna prodej zájezdů na nadcházející zimní sezónu 2023/2024. Hlavní novinkou bude rozšíření exotiky s oblíbenými přímými lety z Prahy, odkud se bude během sezóny létat už do sedmi dálkových destinací. Ve spolupráci s leteckou společností LOT Polish Airlines tak bude Čedok využívat dálkové letadlo Boeing 787 Dreamliner téměř po celý týden s bází právě na pražském letišti. Poprvé se v nabídce objeví spojení do Colomba na Srí Lance a do Mombasy v Keni, polský národní dopravce letos zamíří i na Madagaskar. Nové destinace se rozrostou i v Evropě, exkluzivně s Čedokem mohou zájemci odcestovat na palubě Smartwings na hory do tureckého lyžařského střediska v okolí Kayseri nebo na Azorské ostrovy. Rezervovat si mohou turisté také zimní poznávací zájezdy i další pobyty u moře, zejména v období adventu a vánočních svátků.

„Exotické destinace se už po dvou sezónách zapsaly do hlavní nabídky Čedoku a poptávka po pohodlném přímém spojení, službách na palubě, ale také po méně obvyklých destinacích u Čechů roste, proto od podzimu přidáváme nově Srí Lanku a od ledna s námi mohou Češi objevit i africké safari v Keni a pláže v okolí Mombasy. Myslíme i na milovníky hor, nově budeme létat na turecké sjezdovky v okolí Kayseri, které si zamilují jak zkušení, tak i začínající lyžaři. Azorské ostrovy pak potěší nadšence přírody i poznávání. Za první hodiny od zahájení prodejů si dovolenou na zimu koupily stovky lidí,“ prozradil novinky Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.
Cestovní kancelář plánuje létat z pražského letiště po celou zimu také do Dominikánské republiky, na africký Zanzibar, do thajského Krabi a poprvé také do Colomba na Srí Lance, která se opět otevírá turismu. Cestovat se bude také část sezóny znovu na Madagaskar, který vystřídá na začátku roku 2024 další nová destinace – Mombasa v Keni, proslavená svým safari. Všechny tyto destinace bude realizovat Čedok ve spolupráci s LOT Polish Airlines, který na lety nasadí Boeing 787 Dreamliner s business, premium a ekonomickou třídou na palubě. Do ománského Muscatu budou klienti cestovat opět od října letadly Smartwings. S českým dopravcem bude Čedok spolupracovat i v Bratislavě, odkud nabídne Zanzibar a Srí Lanku.

Bližší destinace v Evropě rozšíří z Prahy turecké Kayseri, které nadchne fanoušky zimních sportů stovkami kilometrů sjezdovek navrženými rakouskými profesionály. Na klienty čekají ve středisku Erciyes kvalitní hotely s wellness službami, all inclusive, ale také český delegát a vlastní instruktoři, které Čedok objednal jak pro zkušené, tak začínající lyžaře či děti. Pauzu od sjíždění svahů si pak mohou klienti dopřát na výletech po okolí, například do populární Kappadokie.

„Přichystali jsme také nové hotely v rakouských Alpách, ale i nové poznávací zájezdy. Nabídneme prodloužené víkendy do metropolí, například do Říma, Paříže či Londýna i v zimním obdobím, úplnou novinkou jsou pak poznávací zájezdy do Jižní Koreje či Indie. Rozšiřujeme jednodenní i vícedenní výlety v době adventu a zaměřili jsme se ještě více na zájezdy vlakem, u kterých vidíme velkou poptávku. Klienti se tak projedou po Semmeringské horské železnici do Grazu, do Budapešti, Vídně, Varšavy, Berlína nebo po přeletu do Itálie absolvují cestu slavným rychlovakem Frecciarossa. V prodeji jsou také populární vlakové zájezdy do Švýcarska na panoramatické dráhy,“ doplnil Aleš Ondrůj, produktový a marketingový ředitel Čedoku.

edok_mapa_destinac_praha_zima_2324

Zájezdy na zimní sezónu se už dají zakoupit na webových stránkách www.cedok.cz, na infolince, pobočkách Čedoku po celém Česku nebo v široké síti provizních prodejců.

Plánované destinace Čedoku pro zimní sezónu 2023/2024

Destinace: Země: Odletové letiště: Dopravce:
Colombo Srí Lanka Praha LOT Polish Airlines
Fuerteventura/Kan. ostrovy Španělsko Praha Smartwings
Kayseri Turecko Praha Smartwings
Hurghada Egypt Praha Smartwings
Krabi Thajsko Praha LOT Polish Airlines
Lanzarote/Kan. ostrovy Španělsko Praha Smartwings
Madeira Portugalsko Praha Smartwings
Marsa Alam Egypt Praha Smartwings
Mombasa Keňa Praha LOT Polish Airlines
Muscat Omán Praha Smartwings
Nosy Be Madagaskar Praha LOT Polish Airlines
Ponta Delgada/Azory Portugalsko Praha Smartwings
Punta Cana Dominikánská republika Praha LOT Polish Airlines 
Taba Egypt Praha Smartwings
Tenerife/Kan. ostrovy Španělsko Praha Smartwings
Zanzibar Tanzanie Praha LOT Polish Airlines
Colombo Srí Lanka Bratislava Smartwings
Hurghada Egypt Bratislava Air Cairo
Marsa Alam Egypt Bratislava Air Cairo
Zanzibar Tanzanie Bratislava Smartwings

Připravila Kateřina Pavlíková.

www.cedok.cz
https://twitter.com/CKCEDOKArchiv