Menu

Bernard udělal z návštěvy pivovaru jedinečný zážitek

01. 06. 2022

Od začátku června je o jeden dobrý důvod více, proč se vypravit na výlet na Vysočinu. Rodinný pivovar Bernard otevřel v Humpolci atraktivní návštěvnické centrum. Zve tady k prohlídce svého provozu, na ochutnávky piva a na poctivou pivovarskou kuchyni. Návštěvníky láká také nová rozhledna postavená kolem pivovarského komína.

„Od počátku jsem cítil, že náš vztah se zákazníky nekončí tím, že si koupí pivo, ale že má přesah. Toužil jsem po místě, kde si budeme blízko. Myšlenku jsem nosil v hlavě dlouho a velmi mě těší, že jsme k tomuto milníku dorazili,“ říká spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard. „Od původní studie, kterou jsme vytvořili před mnoha lety, vzniklo patnáct variant, než jsme došli ke konečné podobě,“ doplňuje Stanislav Bernard s tím, že centrum bude sloužit nejen samotnému pivovaru, ale je také místem pro setkávání, vzdělávání nebo slavnostní příležitosti.

Zážitky pro všechny smysly
Návštěvnické centrum je s pivovarem je bezprostředně spojené a prohlídkové trasy vedou přímo do srdce pivovaru. Návštěvníci se seznámí s výrobními postupy, na vlastní smysly poznají základní ingredience piva a na závěr pak v degustačním Sládkově sále ochutnají i finální výsledek práce humpoleckých pivovarníků. Součástí centra je špičkově vybavený kinosál, kde můžete zhlédnout zfilmovaný příběh pivovaru. Otevřené výpovědi a vzpomínky Stanislava Bernarda a Josefa Vávry, spolumajitelů pivovaru, jsou protkané archivními i aktuálními materiály. Do mimořádně působivého snímku je sestavil herec, scénárista a režisér Jiří Mádl. Zážitek z návštěvy umocňuje atraktivní expozice, jejímž středobodem je pozoruhodný,
                                                                                                         do posledního detailu propracovaný 3D model pivovaru.
Místní suroviny v kuchyni, čerstvé pivo přímo z pivovaru
V nejvyšším podlaží centra, s krásnou vyhlídkou na město, je designová Pivnice Na Štokách. „Název získala podle budovy, která zde původně stála. Na štokách se dříve chladila čerstvě navařená mladina,“ vysvětluje název pivnice Stanislav Bernard. Kromě širokého výběru čerstvých piv přímo z pivovaru si tu dáte i vynikající jídlo. Vaří se tu především z lokálních surovin od pečlivě vybraných dodavatelů a s ohledem na sezónu. Součástí stylového interiéru pivnice je unikátní velká pec, u které se návštěvníci mohou ohřát a okénkem sledovat, jak se připravuje třeba právě jejich porce.

Výhled z pivovarského komína
Lákadlem je nová rozhledna postavená kolem funkčního pivovarského komína. Z ochozu ve výšce 33 metrů je opravdu krásný rozhled. „Naše město a okolí jsou odtud jako na dlani. Vidět je nedaleká zřícenina hradu Orlík, ale i vzdušnou čarou osm kilometrů vzdálený hrad Lipnice, vrch Melechov, Havlův kopec, Trucbába…,“ zve na ochoz rozhledny Stanislav Bernard. Kdo si vyšlápne všech 189 schodů, může se za odměnu osvěžit v pivnici – vstupenka je zároveň poukázkou na malé pivo zdarma.

Provozní doba rozhledny je v pracovních dnech od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 13 hodin. S ohledem na soukromí sousedů pivovaru rozhledna není veřejnosti přístupná o nedělích a svátcích.

Na oběd, rodinný výlet nebo firemní akci
Centrum je připraveno jak na individuální návštěvy, tak na skupiny. Má také zázemí pro školení, porady, přednášky a besedy, oslavy, svatby, či menší koncerty a promítání. Ve značkové prodejně v přízemí objektu je možné se zastavit pro suvenýr na památku nebo dárek pro blízké.  
Rezervace prohlídek na www.navstivtebernard.cz.

Zajímavosti o stavbě
Výstavba Návštěvnického centra Rodinného pivovaru Bernard začala slavnostním poklepáním základního kamene 3. června 2019. Ač je návštěvnické centrum spojené s pivovarem, vyrostlo za jeho plného provozu. Architektem komplexu je Petr Bernard, interiér je dílem architektky Barbary Bencové. Generálním dodavatelem stavby je firma Podzimek a synové.

Otevírací doba rozhledny
Po–Pá: 9:00–17:00
So: 9:00–13:00
Ne, svátky: zavřeno

Otevírací doba návštěvnického centra
Po–Ne: 9:00–21:00

Otevírací doba  Pivnice Na Štokách
Po–Čt: 11:00–23:00
Pá–So: 11:00–24:00
Ne: 11:00–21:00

 Připravil Radek Tulis.

www.navstivtebernard.cz
www.bernard.cz
www.facebook.com/bernard.czArchiv
Česká chuťovka