Menu

Air France navyšuje spoje do oblíbených rekreačních oblastí

19. 04. 2021

airbus_a320

Společnost Air France se připravuje na letní období, kdy se očekává postupné oživování letecké přepravy a cestování. Během letní sezony bude Air France provozovat 80 sezónních linek – včetně 22 zcela nových – do Francie, Evropy a severní Afriky, z letišť Paříž-Charles de Gaulle, Paříž-Orly i francouzských regionů. Tyto sezónní linky budou zahrnuty do stávající letového řádu Air France.


14 nových evropských leteckých tras doplněných o severní Afriku
Aktuálně Air France nabízí 39 sezónních letů na střední vzdálenost, nově přes letošní léto přidává dalších 14 nových tras:

8 nových tras napříč Francií
Svým zákazníkům nabídne Air France 41 sezónních tras po Francii, z toho 8 zcela nových:

Lety z Prahy
Na trase Praha – Paříž-Charles de Gaule je během letní špičky plánováno až 14 letů týdně (od 5. července do 29. srpna).

Přehled letový řádů
Veškeré letové řády a ceny letenek jsou k dispozici online na webu airfrance.com. Letecká společnost Air France bude také v brzké době upřesňovat dálkový letový řád pro letní sezonu 2021. Tento letový řád se může změnit v závislosti na cestovních omezeních souvisejících s pandemií onemocnění covid-19. Od začátku koronavirové krize upravuje společnost Air France svou nabídku letů v reálném čase, s přihlédnutím k vývoji pandemie.

Rezervujte si svou letní dovolenou bez starostí se službou Air France Protect
V souladu se svou obchodní politikou nabízí společnost Air France plně variabilní a upravitelné letenky na všechny rezervace platné do 31. prosince 2021. Cestující tak mohou bezplatně změnit svůj rezervovaný let nebo získat voucher, pokud již cestovat nechtějí. Pokud je let zrušen leteckou společností, cestující se může rozhodnout cestu odložit, požádat o vrácení hodnoty celé letenky nebo obdržet voucher.

Bezpečnost na prvním místě
Zdraví a spokojenost cestujících, stejně jako zaměstnanců společnosti, jsou pro Air France prioritou. Air France se zavázala poskytovat svým zákazníkům optimální zdravotní i hygienické podmínky v každé fázi jejich cesty, již od vstupu na letiště. Na palubě letadla a po celou dobu cesty je povinné nosit ochranu nosu a úst (roušku, respirátor). Vzduch v kabině je vyměňován každé tři minuty. Systém recyklace vzduchu na palubě letadel Air France je vybaven HEPA filtry (High Efficiency Particulate Air), které jsou používány v nemocnicích na operačních sálech. Společnost Air France také zpřísnila postupy čistění paluby, zejména pak dezinfekce povrchů, které jsou před každým letem v kontaktu se zákazníky, jakou jsou područky, stolky nebo obrazovky.  

Snadné vyhledání testovacích center
Pro vstup do mnoha zemí je aktuálně požadováno předložení negativního cestu na onemocnění covid-19. Pro usnadnění vyhledání schválených screeningových center pro otestování vytvořila aliance SkyTeam, jejíž zakládajícím členem je společnost Air France, interaktivní mapu, která je přístupná na webu airfrance.com. Tento seznam je pravidelně aktualizován.
Připravila Martina Vokrouhlíková.

www.airfrance.czArchiv