Menu

Agentura Moody's zlepšila Letišti Praha rating na úroveň Aa3 s výhledem stabilní

23. 12. 2023


Letiště Praha je nadále vysoce finančně stabilní. Renomovaná agentura Moody´s Investors Service zlepšila rating úvěrové spolehlivosti z úrovně Aa3
s výhledem negativní na úroveň Aa3 s výhledem stabilní. Hlavním důvodem bylo nedávné zlepšení ratingu Česka na stejnou úroveň
a Letiště Praha tak opět dosahuje na nejvyšší možné hodnocení, které může aktuálně získat. Nedílným důvodem pro opětovné udělení vysokého hodnocení je především silný finanční profil společnosti. Již v minulosti letiště obhájilo vysoké ratingové hodnocení navzdory dopadu pandemie a energetické krizi.


„Letiště Praha dlouhodobě hospodaří velmi odpovědně a po náročné době, kdy leteckou dopravu citelně zasáhla pandemie, se společnost definitivně vrátila do ziskového hospodaření. Jsem velmi rád, že vysokou finanční stabilitu naší společnosti potvrzuje i takto renomovaná agentura Moody's,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Podle agentury Moody's může Letiště Praha těžit zejména ze své velmi silné finanční pozice, z nízké úrovně zadlužení a mimo jiné i z vysokého objemu zajištěných úvěrových linek u bank. Na hodnocení se také pozitivně odrazily konkurenceschopné a stabilní letištní poplatky, a strategická role vlastníka a provozovatele kritické infrastruktury Česka.
Připravila Klára Divíšková.

www.moodys.com
https://twitter.com/pragueairport
www.prg.aeroArchiv