Menu

3 tipy na výlety po středních Čechách

02. 10. 2020

Chytit poslední paprsky, užít si přívětivé počasí a poznat něco nového, do tohoto bodu se rodina shodne, vymýšlet ale program, kterým se zavděčíte dospělým i dětem všeho věku, už tak snadný úkol není. Proto pro vás máme tipy na výlety, kterými uděláte radost všem. 

Areál Vrchbělá 
Vzhůru do výšin! A ne jen tak ledajakých a vůbec ne úplně klasicky letadlem, ale… po lanech! V lanovém centru v areálu Vrchbělá na vás čeká mnoho rozmanitých zážitků. A to ať už máte chuť na oddech, nebo na poctivou fyzickou aktivitu, ať jste dospěláci, nebo děti školkou či školou povinné. V tomto rekreačním centru mají pro vás a vaše potomky kromě zmíněného lanového centra připravené hřiště s dřevěnými maketami středověkých hradů, malou zoo, kde se pozdravíte například s několika „emáky“, a naučnou stezku, díky níž se o krajině, ve které trávíte svůj volný čas, dozvíte mnoho zajímavého. Bude to poutavá procházka, protože Ralsko je nejen nádherné, ale také se k němu váže nevšední příběh. Už od roku 1949 se tu rozprostíral přísně střežený vojenský újezd. Není možné pronést takovou větu často, ale v tomto případě díky armádám, jež prostor využívaly, zůstala příroda dodnes zachovalá, pestrá a divoká. 

Park Mirakulum 
Víme o místě, kde se dějí zázraky… Přísaháme a také máme nepopiratelný důkaz! Je to totiž místo, kde vedle sebe leží tolik úžasných dětských atrakcí, že se muselo zrodit skutečným kouzlem. Podivuhodné čáry se udály v Milovicích a říká se jim park Mirakulum. Tady, na ploše deseti hektarů, spolu sousedí vodní svět, lanové centrum, lesní městečko vysoko v korunách stromů, pohádková vesnička, majestátní dřevěný hrad, tajné podzemní chodby, spletité bludiště, malá zoo, obrovské houpačky, trampolíny a mnoho dalšího. A v čem všem že to spočívají mirakulské zázraky? V proměnách! Z vašich dětí se tu stanou dobrodruzi a objevitelé, piráti, rytíři, víly, princové a princezny, strojvůdci, akrobati, umělci, ale především děti, kterým se splnil sen – sen o výletě na místo, kde je všechno stvořeno jen a jen pro ně, k hrám, zábavě i úžasnému poznávání. 

Zámek Mníšek pod Brdy
I kdyby vaše cesta měla vést přes devatero hor a řek, nenechte se odradit a všechny je zdolejte, protože návštěva zámku Mníšek pod Brdy bude stát za to. Zatímco se budete kochat překrásnými prvorepublikovými interiéry, vaše děti se potkají se samotnou královnou. Do Mníšku totiž z nehostinného Ledového království přesídlila královna Elsa, kterou vaše děti určitě moc dobře znají. Aby jí nebylo smutno, vzala s sebou do středních Čech i svého pohádkového kolegu, sněhuláka Olafa. Společně děti provedou zámeckými komnatami a navštíví Kouzelné sklepení, kde jim Elsa představí další členy své pohádkové party – víly, vodníka, čerta, kamarádku princeznu Růženku a vynalézavou mníšeckou čarodějnici, která své zastaralé koště vyměnila za vysavač – prý se na něm cestuje mnohem pohodlněji.
Připravila Linda Dlouhá.

www.strednicechy.cz
www.centralbohemia.cz
#VisitCentralBohemia
www.facebook.com/centralbohemia/
https://zamek-mnisek.cz
www.arealvrchbela.cz
www.mirakulum.czNepřehlédněte


Z domova

Co o vás říká značka Q?

Co z ní vyčtou vaši hosté, zákazníci, klienti i konkurence? To, že jim garantujete kvalitu služeb na úrovni evropského standardu až nadstandardu a máte na to...

01. 12. 2017

číst dál


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


Archiv
easyfm