Menu

3 tipy na výlety po středních Čechách

02. 10. 2020

Chytit poslední paprsky, užít si přívětivé počasí a poznat něco nového, do tohoto bodu se rodina shodne, vymýšlet ale program, kterým se zavděčíte dospělým i dětem všeho věku, už tak snadný úkol není. Proto pro vás máme tipy na výlety, kterými uděláte radost všem. 

Areál Vrchbělá 
Vzhůru do výšin! A ne jen tak ledajakých a vůbec ne úplně klasicky letadlem, ale… po lanech! V lanovém centru v areálu Vrchbělá na vás čeká mnoho rozmanitých zážitků. A to ať už máte chuť na oddech, nebo na poctivou fyzickou aktivitu, ať jste dospěláci, nebo děti školkou či školou povinné. V tomto rekreačním centru mají pro vás a vaše potomky kromě zmíněného lanového centra připravené hřiště s dřevěnými maketami středověkých hradů, malou zoo, kde se pozdravíte například s několika „emáky“, a naučnou stezku, díky níž se o krajině, ve které trávíte svůj volný čas, dozvíte mnoho zajímavého. Bude to poutavá procházka, protože Ralsko je nejen nádherné, ale také se k němu váže nevšední příběh. Už od roku 1949 se tu rozprostíral přísně střežený vojenský újezd. Není možné pronést takovou větu často, ale v tomto případě díky armádám, jež prostor využívaly, zůstala příroda dodnes zachovalá, pestrá a divoká. 

Park Mirakulum 
Víme o místě, kde se dějí zázraky… Přísaháme a také máme nepopiratelný důkaz! Je to totiž místo, kde vedle sebe leží tolik úžasných dětských atrakcí, že se muselo zrodit skutečným kouzlem. Podivuhodné čáry se udály v Milovicích a říká se jim park Mirakulum. Tady, na ploše deseti hektarů, spolu sousedí vodní svět, lanové centrum, lesní městečko vysoko v korunách stromů, pohádková vesnička, majestátní dřevěný hrad, tajné podzemní chodby, spletité bludiště, malá zoo, obrovské houpačky, trampolíny a mnoho dalšího. A v čem všem že to spočívají mirakulské zázraky? V proměnách! Z vašich dětí se tu stanou dobrodruzi a objevitelé, piráti, rytíři, víly, princové a princezny, strojvůdci, akrobati, umělci, ale především děti, kterým se splnil sen – sen o výletě na místo, kde je všechno stvořeno jen a jen pro ně, k hrám, zábavě i úžasnému poznávání. 

Zámek Mníšek pod Brdy
I kdyby vaše cesta měla vést přes devatero hor a řek, nenechte se odradit a všechny je zdolejte, protože návštěva zámku Mníšek pod Brdy bude stát za to. Zatímco se budete kochat překrásnými prvorepublikovými interiéry, vaše děti se potkají se samotnou královnou. Do Mníšku totiž z nehostinného Ledového království přesídlila královna Elsa, kterou vaše děti určitě moc dobře znají. Aby jí nebylo smutno, vzala s sebou do středních Čech i svého pohádkového kolegu, sněhuláka Olafa. Společně děti provedou zámeckými komnatami a navštíví Kouzelné sklepení, kde jim Elsa představí další členy své pohádkové party – víly, vodníka, čerta, kamarádku princeznu Růženku a vynalézavou mníšeckou čarodějnici, která své zastaralé koště vyměnila za vysavač – prý se na něm cestuje mnohem pohodlněji.
Připravila Linda Dlouhá.

www.strednicechy.cz
www.centralbohemia.cz
#VisitCentralBohemia
www.facebook.com/centralbohemia/
https://zamek-mnisek.cz
www.arealvrchbela.cz
www.mirakulum.czCzt
Side VSH