Menu

16. ročník půlmaratonu v Ras Al Khaimah se uskuteční v sobotu 18. února 2023

27. 05. 2022

Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty, 24. května 2022: Ras Al Khaimah Tourism Development Authority oznamuje, že 16. ročník půlmaratonu Ras Al Khaimah se uskuteční v sobotu 18. února 2023 a novým technickým partnerem je přední značka sportovního oblečení Under Armour.

Úchvatný ostrov Al Marjan bude opět hostit nejrychlejší půlmaraton na světě, kterého se zúčastní nejlepší atleti na dlouhé tratě, běžci i amatéři z celého světa, aby se utkali v jedné z klíčových sportovních událostí v kalendáři SAE. Registrace na příští ročník je již otevřena a běžci mohou až do konce května využít 30% slevu za včasné přihlášení. Další informace o kategoriích účastníků, způsobu registrace a dalších podrobnostech souvisejících se závodem naleznete na adrese: www.therakhalfmarathon.com

Ras Al Khaimah Tourism Development Authority také s potěšením oznamuje, že Under Armour bude sponsorem půlmaratonu v roli technického partnera. Celosvětově uznávaná sportovní značka, která je známým výrobcem sportovního oblečení a sportovních doplňků, poskytne všem účastníkům své nejnovější špičkové oblečení, které pomůže zajistit pohodlí a zároveň zlepší výkon běžců na rychlé a rovinaté trati.

Oznámení přichází jen několik měsíců poté, co světový rekordman v půlmaratonu Jacob Kiplimo z Ugandy (57:56) a Etiopanka Girmawit Gebrzihair (1:04:14) vytvořili nové traťové rekordy v elitní kategorii mužů a žen. Jejich triumfy patřily k vrcholům půlmaratonu v Ras Al Khaimah, na kterém padla řada nových rekordů, stejně jako působivých výkonů a časů napříč kategoriemi.

Kromě Kiplima, který na cestě za vítězstvím dosáhl nejlepšího světového času na 15 km 40:43, se Eilish McColganová postarala o nový britský rekord. Ve svém teprve druhém závodním půlmaratonu překonala 21 let starý britský půlmaratonský rekord Pauly Radcliffeové a dosáhla neuvěřitelného celkového času 1:06:26.


Iyad Rasbey (na fotografii vpravo), výkonný ředitel pro rozvoj cestovního ruchu a MICE v Ras Al Khaimah Tourism Development Authority, řekl: "Jsme nadšeni, že můžeme oznámit, že 16. ročník nejrychlejšího půlmaratonu na světě zavítá do našeho přírodního emirátu. Půlmaraton v Ras Al Khaimah každým rokem nabírá na síle a jsem přesvědčen, že v roce 2023 tomu nebude jinak."

Lee Devon (na fotografii vlevo), viceprezident společnosti Under Armour, dodal: "Jsme nesmírně hrdí a nadšení, že můžeme spolupracovat s úřadem pro rozvoj cestovního ruchu v Ras Al Khaimah a s organizací RCS Sports & Events na jedné z nejvýznamnějších běžeckých akcí na světě. Naším posláním ve společnosti Under Armour je dělat všechny sportovce lepšími, a to prostřednictvím skvělých produktů, inovací a vytvářením  sportovních příležitostí. Nedávno jsme otevřeli náš první obchod v Ras Al Khaimah. Tento a naše další obchody po celých emirátech se tak stanou centry pro všechny sportovce, kteří se připravují na tuto událost."
Připravili Luděk Hladiš a Kateřina Lamačová.

https://corporate.visitrasalkhaimah.com
https://visitrasalkhaimah.com/
www.facebook.com/VisitRasAlKhaimah/
www.instagram.com/visitrasalkhaimah/
www.youtube.com/user/VisitRasAlKhaimah
www.linkedin.com/company/ras-al-khaimah-tourism/Související články


Mice Ze světa

Blue Style oceněna jako nejlepší cestovní kancelář pro cesty do Tuniska

Na slavnostním galavečeru 13. dubna v hotelu Four Season v Tunisku, získala cestovní kancelář Blue Style prestižní trofej Travel d’Or v...

18. 04. 2018

číst dál


Doprava Ze světa

Joon odkrývá nové destinace včetně Bombaje

Nová letecká společnost Joon oznámila nové destinace pro střední a dlouhé vzdálenosti s odletem z Paříže z letiště Charlese de...

14. 03. 2018

číst dál


Nepřehlédněte


Z domova

Na kola do ráje českého

Branžež (z Prahy 70 km po dálnici D10), kde se nedaleko Komárovského rybníka nachází penzion Černá louže s restaurací, je branou do Českého Ráje.

11. 09. 2017

číst dál


Z domova

Pohádková alej Lužánky

Cesta v Lužánkách je důležitým komunikačním koridorem spojujícím Bystřici nad Perštejnem sportovním areálem a Centrem Eden. Pro její zatraktivnění byla...

02. 02. 2018

číst dál


Archiv