Menu

Zastoupení agentury CzechTourism v Polsku má nového ředitele

09. 05. 2024

Ředitelem zahraničního zastoupení České centrály cestovního ruchu – CzechTourism v Polsku s působností i pro Litvu a Lotyšsko je nově Tomáš Zukal. Jeho hlavním cílem je dostat Česko do hlubokého povědomí Poláků jakožto neodolatelnou destinaci, která stojí za ještě delší, a ještě častější návštěvu.

Tomáš Zukal má v cestovním ruchu bohaté zkušenosti, především v oblasti incomingu (příjezdového cestovního ruchu), kde působí bezmála dvě dekády. V Polsku, konkrétně ve Varšavě, žije od září 2000. Často pobývá i v Pobaltí. Zná mentalitu Poláků a Litevců a své znalosti rád uplatňuje v praxi. „Chci se zaměřit na zvýšení povědomí o Česku a na benefity místo stereotypů. Určitě navážu na svou předchůdkyni Ivanu Bílkovou, která zde odvedla obrovský kus práce. Mým prvním cílem je upevnění už existujících kontaktů s polskými cestovními kancelářemi, médii a blogery. Databázi se chystám dále rozšířit, abychom dostali podstatné informace k co nejširší veřejnosti. Konkurenční výhodou ČR je menší rozloha. V krátkých vzdálenostech nabízíme největší koncentraci originálních míst a pohody na světě. A to je hlavní myšlenka, kterou budeme sdělovat prostřednictvím cyklické kampaně s názvem „Kraj měsíce, jež spustíme v červnu,“ říká Tomáš Zukal.

Nový ředitel zahraničního zastoupení CzechTourism v Polsku pracuje v cestovním ruchu od svých studentských let, kdy působil jako průvodce a posléze i delegát. Spoluvlastnil cestovní kancelář, zabýval se online marketingem, průzkumy zákaznické spokojenosti, stavbou B2B rezervačního systému a organizací MICE eventů. V Polsku stál jako zakladatel a jednatel v čele společnosti provozující populární portály StayPoland.com a Europe-Mountains.com. Po prodeji této firmy působil jako pedagog. Vyučoval mj. na Varšavské univerzitě a ve večerní škole pro české děti, tlumočil a tvořil materiály urychlující studium češtiny. Za svou srdeční záležitost v Polsku považuje dynamiku místních obyvatel, vůli jít neustále dopředu a jejich soustředěnost na to, co je podstatné. Má rád i polskou historii a kuchyni.  

„Tomáš Zukal absolvoval veřejné výběrové řízení, ve kterém se osvědčil jako ten nejlepší. Na pozici ředitele zahraničního zastoupení CzechTourism pro Polsko se intenzivně připravoval. Ve výběrovém řízení komisi přesvědčil jak splněním praktického úkolu, tak zkušenostmi, vědomostmi a dlouhodobým zájmem o Polsko a jeho hlubokou znalostí,“ říká ředitelka odboru marketingu a zahraničních zastoupení České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jana Štumpová Konicarová. Tomáš Zukal vystudoval historii a anglickou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a získal titul MA with Merits v oboru Society and Politics na Lancaster University/Central European University. Mezi jeho koníčky patří cizí jazyky. Hovoří plynně polsky a anglicky, aktivně ovládá němčinu, ruštinu, litevštinu a řečtinu, a z filologického zájmu částečně několik dalších jazyků.
Připravila Kateřina Beránková.

www.kudyznudy.cz
www.czechtourism.cz
www.visitczechrepublic.com

Archiv
Česká chuťovka