Menu

Zájem Čechů o cestování pokračuje

04. 04. 2018

Stotisícové meziroční nárůsty turistů z Česka v hlavních turistických destinacích v roce 2017.

Trend zájmu Čechů o cestování pokračuje i v letošní sezóně. Asociace doporučuje rezervovat zájezdy na léto 2018 co nejdříve. Po skončení prodejů zájezdů v rámci nabídky „first minute“ uvádí cestovní kanceláře velký nárůst prodeje dovolených. Nasmlouvané kapacity pomalu dochází a v letošním roce nelze pro hlavní letní sezonu očekávat širokou nabídku zájezdů „last minute“ do všech oblíbených letních destinací. Zájem o cestování potvrzují i statistiky za rok 2017 zveřejněné Českým statistickým úřadem.
„Za loňský rok cestovní kanceláře zaznamenaly rekordní nárůst prodeje zájezdů a tento trend pokračuje i letos,“ uvádí Vladimír Dolejš, předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky.

Pořadí 2016

destinace

tis. cest.

1.

Chorvatsko

828

2.

Slovensko

555

3.

Itálie

552

4.

Rakousko

373

5.

Řecko

265

6.

Španělsko

182

Pořadí 2017

Destinace

tis.cest.

1.

Chorvatsko

850

2.

Itálie

636

3.

Slovensko

615

4.

Rakousko

446

5.

Řecko

371

6.

Španělsko

258

7.

Egypt

245

8

Bulharsko

214Zdroj: ACK ČR, data CZSO.


Stále vede v oblíbenosti Chorvatsko, a to i s ohledem na jeho dostupnost vlastním automobilem. Řada turistů se  sem často opakovaně vrací. V loňské i v letošní sezoně stoupá zájem o dříve oblíbené turistické destinace, jako je Egypt, Turecko a v neposlední řadě i Tunisko, ve kterém se počet českých turistů ve srovnáním s rokem 2016 zdvojnásobil. Neméně oblíbené jsou také exotické destinace, zejména mimo hlavní letní sezónu,  a to převážně na americkém a asijském kontinentě. Čeští turisté tam stále častěji objevují poznávací zájezdy, ale lákají je také plavby na zaoceánských lodích.
„Kdo si ještě nepořídil zájezd na letošní dovolenou, neměl by s nákupem otálet,“ konstatuje Michal Veber, výkonný ředitel Asociace cestovních kanceláří České republiky a uzavírá: „Vzhledem k prodejům se dá očekávat, že čekání na last minute nabídku se určitě nevyplatí, protože ta bude ve srovnání s loňským rokem rozhodně menší.“
Připravila Martina Košlíková.

www.ackcr.cz

 

Czech specials new
travelcon
Restaurace Novoměstský pivovar