Menu

Vstupenky na Pálavské vinobraní koupíte nejvýhodněji už jen do konce června

26. 06. 2019

První vlna předprodeje na Pálavské vinobraní končí 30. června. Do tohoto data je možné zakoupit vstupenky na kompletní třídenní program za 500 Kč, od července se cena o sto korun zvýší. Program od 6. do 8. září přivede do Mikulova opět nejpopulárnější hudební interprety jako je David Koller, Tata Bojs, Jelen a Ewu Farnou.


Hudební program slibuje skupiny Brixtn, Mirai, Ewu Farnou a Davida Kollera. „Páteční program na Náměstí patří i Nadě Urbánkové, Bokomaře. Sobota je na scéně amfiteátru hudebním vrcholem Pálavského vinobraní a do Mikulova dorazí Miro Žbirka, porotkyně Superstar a zpěvačka Katarína Knechtová, Support Lesbiens a Tata Bojs,“ uvedla Eliášová s tím, že koncerty na Náměstí představí také Hradišťan & Jiřího Pavlicu či Lauru a její tygry. Nedělní program na Náměstí pak zpříjemní skupina Jelen s Míšou Tučnou.

Pro milovníky vína a místní vinaře je vrcholem Pálavského vinobraní prestižní Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti spojená s veřejnou ochutnávkou, návštěvníci si mohou vybrat z řady doprovodných akcí včetně panelové diskuse  s podtitulem Cesta vína naším životem. Mistrem vinařem se i letos může stát každý, kdo se pustí do soutěže „Po stopách vinaře“ o historii vinařství, života a práce na vinici.

K dalším novinkám letošních mikulovských oslav vína patří speciální vstupenka s degustací. „Připravili jsme také novou chilloutovou zónu plnou food trucků v ulici Alfonse Muchy,“ poznamenala Petra Eliášová, ředitelka Mikulovské rozvojové, jež akci organizuje.

V Gajdošově sále zámku se lidé mohou zúčastnit panelové diskuze s významnými osobnostmi a badateli. „Cesta vínem naším životem slibuje zajímavé hosty jako jsou psychiatr Cyril Höschl, který si připravil téma Víno a zdraví, ekonom Martin Slaný,  enolog a vedoucí Ústavu vinohradnictví a vinařství na MENDELU v Lednici Mojmír Baroň a sociolog Dušan Šimek. Panelovou diskusi moderuje moravský sommeliér Libor Nazarčuk,“ vyjmenovala Eliášová.

„Na východní terase zámku se tvořiví návštěvníci Pálavského vinobraní mohou během festivalu podílet na tvorbě originálního kroje pod vedením Venduly Pucharové Kramářové, výtvarnice a zakladatelky módní značky Pecka Fashion,“ doplnila Eliášová.

Po tři dny mohou festivaloví návštěvníci v zámeckém sále ochutnávat více než 500 vzorků nejlepších vín za doprovodu cimbálové muziky. „Zámek bude opět místem s nabídkou mnoha degustací a vinného programu. Terasa u Udírenské věže zůstává věrná Sedleckým vínům a tradičnímu zpracování hroznů. V pátek mohou všichni právě zde zhlédnout otevření hory spojené se zpíváním u vína s Národopisným souborem Pálava, Pálavskými seniory a CM Píšťalenkou,“ popsala ředitelka.

V sobotu se při audienci krále s královnou Chantal Poullain odehraje tradiční mletí pálavského hroznu a žehnání purkmistrovu vínu. „Zámek nabídne degustace vín vinařství Vinofol v zámeckém sklepení U obřího sudu, v Galerii vinařských lisů se zase představí Víno Mikulov a Vinařství Pavlov a v zámeckém sklepení a na zahradě Víno Marcinčák,“ popsala Eliášová.

Oblíbeným degustačním místem bude i Vinařské městečko. „V Kapucínské ulici se i letos představí nepřeberné množství vinařství doplněné o stánky s gastronomickými specialitami. Chybět nebude ani vystoupení cimbálových muzik a folklórních souborů. Hlavní program spojeným s folklórem se jako vždy odehraje na Náměstí, kde se představí národopisné soubory, cimbálové a dechové muziky všech generací. A nesmíme zapomenout na boha vína Bakchuse, bez jehož požehnání by vinaři zcela určitě neměli úspěšný rok,“ řekla Eliášová.

Kompletní program i řadu užitečných informací o vstupenkách, dopravě, ubytování nebo parkování najdou zájemci na stránkách www.palavske-vinobrani.cz, Facebooku 
i Instagramu Per­manentka na kompletní program vinobraní stojí do konce června 500 korun, do konce srpna pak 600 korun a na místě je vstupné na všechny tři dny 700 korun. Děti do 12 let a ZTP-P vstupné neplatí. 
Připravila Lenka Křivánková.

www.palavske-vinobrani.cz

 


Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar