Menu

Středočeská centrála cestovního ruchu doporučuje

23. 04. 2019

Akce na týden 23. – 28. 4.
 
Prague Rhythm Kings – Mělník (24. 4.)
V Mělnickém Masarykově kulturním domě čeká na diváky vystoupení profesionálního orchestru zabývajícího se originální interpretací jazzové a populární hudby mezi léty 1923 a 1932. Repertoár orchestru čerpá ze zvukových záznamů nejpřednějších amerických, ale i českých hudebních těles. Díky použití historických interpretačních prvků a hudebních nástrojů se snaží přiblížit autentickému zvuku jazzových orchestrů 20. let.
Více zde: www.mekuc.cz

Středočeský železniční den – Kralupy nad Vltavou a okolí (27. 4.)
V sobotu 27. dubna 2019 se na nádraží v Kralupech nad Vltavou a okolí uskuteční Středočeský železniční den 2019. Na cestu vyrazí například parní vlak sv. Jiří, historický motorový vůz, na vybrané osobní vlaky do Prahy bude nasazena moderní rychlíková jednotka InterPanter a historická souprava patrových vozů s lokomotivou Bobina. V železniční stanici Kralupy nad Vltavou a v okolí budou připraveny prohlídky parních lokomotiv, železničních vozidel, jízdy historických autobusů a další atrakce.
Více zde: www.mestokralupy.cz

Den bezpečnosti v muzeu zemědělské techniky v Čáslavi (26. 4.)
Jak vypadá zásah hasičů nebo policie? Jaké to je, sedět v autě hlavou dolů? Jak správně poskytnout první pomoc? Již pátý ročník Dne bezpečnosti v čáslavském muzeu zemědělské techniky nabídne zejména dětem atraktivní podívanou na práci všech, kdo se starají o naše bezpečí, a umožní nahlédnout do zákulisí. Děti si mohou vyzkoušet hasičskou přilbu, výhled z řidičské kabiny hasičského vozu, otestovat své znalosti poskytování první pomoci, podívat se, jak vypadá policejní zásah proti nebezpečnému teroristovi nebo práce psovodů.
Více zde:https://www.nzm.cz/…bezpecnosti1

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers na Štiříně (26. 4.)
Hotel Zámek Štiřín zve na dobovou koncertní show Ondřeje Havelky a jeho patnáctičlenného orchestru, jehož podání swingových a jazzových skladeb je nezapomenutelné. Tentokrát vystoupí s programem „Potkal jsem svůj sen“.
Více zde:http://www.stirin.cz/

Sázavský Samba Maraton 2019 (27. 4.)
Sázavský Samba Maraton je přátelský vodácký závod dvojic, který se jede na dvoumístných plas­tových kánoích. Koná se každoročně a je-li příznivý vodní stav, mívá trať cíl v Pikovicích. Spolu s krátkým rozjezdem proti proudu a meziběhem na Zbořený Kostelec trasa měří většinou klasických maratonských 42 195 metrů. Náročnost závodu je nastavena tak, aby ho zvládl téměř každý.
Více zde: http://www.sambamaraton.cz/


Akce na 29. 4. – 5. 5.

Kutnohorský Majáles 2019 (30. 4.)
Čtvrtý ročník oslav jara, mládí a muziky je tentokrát zacílen převážně na mladší generaci a dětské radovánky. Diváci se mohou těšit na hudební a taneční vystoupení dětských souborů. Letošním hostem je dixielandový band z Poličky. Dále se mohou těšit na zábavné a soutěžní hry, prohlídku Vlašského dvora s ražbou mincí za zvýhodněné vstupné, občerstvení, suvenýry, dárky a mnoho dalšího.
Více zde: https://www.kutnahora.cz/…ky-majales-1

První máj – polibek pod rozkvetlým stromem na zámku Loučeň (1. 5.)
První máj lásky čas, aneb kdo se pod rozkvetlým stromem nepolíbí, tomu láska uschne. V půvabném anglickém parku zámku Loučeň naleznou zamilovaní mnoho stromů k této výjimečné romantické příležitosti. Pro všechny, kteří si chtějí svoji lásku opečovávat a postarat se, aby vzkvétala, je připravena mapka parku s vyznačením stromů, které jsou právě v plném květu.
Více zde: www.zamekloucen.cz

Jarní hrnčířské řemeslné trhy v Berouně (4. – 5. 5.)
Berounští hrnčíři patřili k váženým a uznávaným řemeslníkům již ve středověku. V širší povědomí vešli zejména tzv. berounským zbožím, červeně zbarvenou keramikou, zdobenou bílými přírodními motivy. V dnešní době se v Berouně staly tradicí již každoročně pořádané Jarní hrnčířské a řemeslné trhy, na kterých návštěvníci najdou nejenom repliky zmíněné berounské keramiky, ale širokou nabídku keramiky různých technik od hrnčířů z celé republiky i zahraničí. Součástí akce jsou koncerty, ochutnávky staročeských specialit, piva i českých a moravských vín.
Více zde: www.mesto-beroun.cz

Pivovarský běh Černokostelecká desítka (4. 5.)
Vrchol jarní sportovní černokostelecké sezóny se blíží. Černokostelecká desítka se běží už 4. května se startem v 10,30. Běžci mají nejvyšší čas zahájit trénink a začít chodit do hospody pěšky. Po absolvování běhu se bude v pivovaru konat sraz prdlavek a večer živá muzika.
Více zde: www.pivovarkostelec.czAkce na týden 6. – 12. 5.
 
Veteráni Roztoky 2019 (8. 5.)
Veteran Car Club Praha a Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy srdečně zvou diváky na jubilejní 40. ročník soutěže elegance historických vozidel VETERÁNI 2019. Ten bude zahrnovat výstavu vozidel, dekorování dlouholetých účastníků a vyhlášení vítězů divácké ankety. Následovat bude předváděcí jízda do „roztocké serpentýny“. V průběhu dne se uskuteční několik módních přehlídek – ukázek dobové módy. Pro návštěvníky budou otevřeny také expozice a aktuální výstavy, které aktuálně v muzeu probíhají.
Více zde: https://www.muzeum-roztoky.cz/
 
Lodě na Labi – Nymburk (8. – 12. 5.)
Letos již 7. ročník akce Lodě na Labi bude opět zaměřen na využití řeky Labe k vodní dopravě, a to zejména k vodnímu turismu. K vidění budou lodě různých velikostí, výletní plavby a bude možnost zapůjčení rychlého člunu. Na návštěvníky čeká také divadelní vystoupení, kreativní dílny nebo soutěže pro děti. K nejzajímavějším akcím bude jistě patřit ukázka práce techniky Povodí Labe, s. p. a Poříční Policie ČR.
Více zde: www.facebook.com/…08622456221/
 
Čertův švagr – pohádkové prohlídky na zámku Hořovice (11. – 12. 5.)
Pohádkové prohlídky na zámku Hořovice vstupují do dalšího ročníku. Čertův švagr je klasická humorná pohádka, kde zvítězí dobro nad zlem, jak to má ve správné pohádce být. Pro tradičně velký zájem doporučujeme návštěvníkům rezervaci vstupenek.
Více zde: www.zamek-horovice.cz

Bitva u Kolína 1757 – Flanderský lev – bitva zlatých ostruh (11. 5.)
V Kolíně čekají na fanoušky historie vzpomínkové akce u příležitosti výročí bitvy u Kolína – vojáci v pohádkových  uniformách, dobový tábor, přesné repliky zbraní včetně kanónů, pietní akce, doprovodný program a samozřejmě bitevní ukázky.
Více zde: www.mukolin.cz
Připravila Lucie Vrubsová.

www.centralbohemia.cz
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new