Menu

Smartwings spustí koncem května pravidelnou linku z Prahy do Izmiru

25. 03. 2024

Letecká společnost Smartwings rozšiřuje svou síť destinací na léto 2024 a přichází již s pátou novinkou. Od 30. května 2024 společnost zahájí pravidelné letecké spojení mezi Prahou a tureckým Izmirem. Přímá linka do třetího největšího tureckého města ležícího na pobřeží Egejského moře bude cestujícím k dispozici dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek. Smartwings nabídne během letního letového řádu z českých letišť přímá letecká spojení do celkem 74 destinací.

Let QS1198 bude odlétat z Letiště Václava Havla Praha vždy v 19:00 s příletem do Izmiru ve 22:35 místního času. Pro zpáteční let QS1199 z Izmiru do Prahy počítá letový řád s odletem v 23:25 místního času a na Letišti Václava Havla letadlo přistane v 01:10 po půlnoci následujícího dne. Linka bude obsluhována letadlem Boeing 737 s kapacitou 189 míst.

Největší český dopravce bude v nadcházejícím období pokračovat v navyšování svých kapacit zejména do dovolenkových destinací a zavádění nových linek. Letní letový řád Smartwings nabídne zahájení pravidelných letů do 5 nových destinací:
► Ponta Delgada (Azorské ostrovy, od 26. dubna, 2× týdně přímý let z Prahy)
► Izmir (Turecko, od 30.5. 2× týdně z Prahy)
► Atény (Řecko, od 31.5. 2× týdně z Prahy)
► Brindisi (Itálie, od 3.6. 2× týdně z Prahy)
► La Palma (pátý největší ostrov Kanárského souostroví, od 4.6. 1× týdně z Prahy)

Z důvodu vysoké poptávky po letech Smartwings vzroste v porovnání s loňskou letní sezónou kapacita o 16 %. Lety bude skupina Smartwings zajišťovat nejen z letišť v Česku, ale také z Polska, Slovenska, Portugalska, Německa, Francie, Kanárských ostrovů a Maďarska. Na provoz nadcházející rušné letní sezóny Smartwings plánuje nasadit flotilu 58 letadel.

Smartwings, a.s. působí na trhu 27 let a je největší českou leteckou společností patřící do skupiny Smartwings Group. Součástí skupiny jsou také letecké společnosti Smartwings Poland, Sp. z.o.o., Smartwings Slovakia, s.r.o., Smartwings Hungary, Kft. Smartwings Group provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety kategorie business jet. Kromě pravidelných a charterových letů společnost dlouhodobě zajišťuje také velké množství speciálních letů pro mezinárodní firmy, světové humanitární a sportovní organizace. Smartwings je členem Mezinárodní asociace leteckých dopravců IATA a opakovaně držitelem certifikátu IOSA (IATA Operational Safety Audit) představující nejpokročilejší standardy provozní bezpečnosti a kvality v letecké přepravě. Letadla Smartwings loni přistávala na 295 letištích po celém světě.
Připravila Vlaďka Dufková.

www.smartwings.com

Archiv