Menu

Reprezentanti v dálkovém plavání se 30. - 31. 7. 2022 v Lipně utkají O pohár starostky Černé v Pošumaví

28. 07. 2022

O tomto víkendu, 30. - 31. 7. 2022, se do Dolní Vltavice na Lipensku sjede 350 plavců, s nejlepšími plavci z celé republiky se mohou poměřit i amatéři. Po osmnácté se zde koná Mezinárodní závod v dálkovém plavání, který je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání.„Buďte u toho. Ať už plavete jen pro radost, změřte své výkony s olympioniky a účastníky světových pohárů a přemožitelů kanálu La Manche,“
uvádí ředitel závodu a náčelník Vodní záchranné služby na Lipně Milan Bukáček.

Do Dolní Vltavice přijedou i mezinárodní plavci a závodů se účastní reprezentační družstvo Česka včetně juniorské reprezentace.

„Loni tu před olympiádou v Tokiu plaval Matěj Kozubek, ověřil si svou formu a následně odletěl na olympiádu, kde reprezentoval Česko na 20 kilometrů dlouhé trati,“ uvádí Milan Bukáček.

Českokrumlovští a lipenští vodní záchranáři ve spolupráci s obcí Černá v Pošumaví a společností Pro-Sport ČK tento závod organizují. Vodní záchranáři připravili na víkend zábavný program pro celou rodinu.

Tradiční akce je určená pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie, plavat se bude na vzdálenosti od 500 metrů do 10 kilometrů.  Závod je součástí projektu „ČUS sportuj s námi“.

„Vždy nás těší velký zájem o účast na závodech. Jen do závodu Českého poháru k nám loni přijelo více než 350 plavců. Doufám, že i veřejnost si přijde ve všech kategoriích zaplavat. Těšíme se na skvělou atmosféru a hodnotné sportovní výkony. Podmínky jsou ideální, voda má 25 stupňů,“ dodává Bukáček.

Po celý den je připraveno také občerstvení v podobě domácích výrobků nejen pro závodníky, ale i veřejnost. Po celé dva dny bude k dispozici prodejní stánek firmy Delphinsub, se sortimentem zboží pro milovníky plaveckých sportů především pak pro závodní plavce.  V sobotním odpoledním doprovodném programu je možné si aktivně vyzkoušet jízdu na seakajaku, raftu, dovednosti poskytnutí první pomoci a mnoho dalšího. Diváci se také mohou těšit na ukázku výcviku mladých vodních záchranářů. Překvapením sobotní odpoledne pak bude vystoupení hudební skupiny Kde&Kdo ve znamení folk, country, blues a večer pak obohatí vlastní záchranářská hudební produkce.

Registrace závodníků na sobotní závod je od 12.00 do 13.00 hod, se startem mládežnických kategorií ve 14.00 hod a registrace závodníků na nedělní závod je do 9.00 hod se startem v 9.20 hod. 

Plavci budou bojovat o pohár starostky Černé v Pošumaví, pohár Lipenského vodního záchranáře a pohár prezidenta Vodní záchranné služby Horního Rakouska. Sponzory akce jsou Nadace ČEZ, společnosti Pro-Sport ČK, ČUS, Jihočeského kraje, Vojenských lesů a statků a materiálová podpora obce Černá v Pošumaví, hotelu Resort Relax, Propagačního podniku s.r.o.  a dalších partnerů. 

Nyní jsou do závod přihlášení:

Připravil Pavel Pechoušek.

www.sumava-lipno.eu
http://tslipenska.cz/
www.lipensko.cz
www.facebook.com/lipensko/

'

Archiv