Menu

Putovní výstava Kořeny osobností se přesunula do Kladna

10. 10. 2020

8. října proběhla slavnostní vernisáž putovní výstavy Kořeny osobností, která je od 2. října k vidění v Kladně. Zahájení výstavy se kromě ředitele Botanické zahrady hl. m. Prahy Bohumila Černého a spoluautorky projektu Dariny Miklovičové zúčastnila také Petra Melčová, náměstkyně primátora města Kladna spolu s hokejistou Jaromírem Jágrem. Ten je jednou z dalších osobností, která by se do unikátního vzdělávacího projektu botanické zahrady mohla v budoucnu zapojit. Zájemci si výstavu mohou prohlédnout na pěší zóně T. G. Masaryka až do 29. října.

koreny_osobnosti_kladno

Dvacet panelů s dokumentárními snímky
seznámí zájemce s dlouhodobým vzdělávacím projektem Botanické zahrady hl. m. Prahy a Dariny Miklovičové, do kterého se zapojilo již 106 významných osobností současného světa. Naposledy se do projektu zapojil světoznámý český malíř Jiří Anderle, který symbolicky vysadil strom pavlovnie Fortuneova (Paulownia fortunei) v lesní expozici botanické zahrady.  „Cílem tohoto projektu je atraktivním a přitom důstojným způsobem představit našim návštěvníkům přírodní bohatství spojením nejvýznamnějších osobností se vzácnými či významnými druhy rostlin ze sbírek botanické zahrady. V roce 2019 vznikla k projektu také putovní výstava, která jej přibližuje reportážními fotografiemi z jednotlivých výsadeb. K vidění byla již na několika místech v Praze a také ve městech Středočeského kraje,“ uvedl Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Putovní výstava Kořeny osobností
2. 10. – 29. 10. 2020 Kladno
2. 11. – 29. 11. 2020 Slaný

Vzdělávací projekt Kořeny osobností
byl v Botanické zahradě hl. m. Prahy v Troji zahájen v roce 2009 a od té doby zde vzniká jedinečná Stezka osobností. V uplynulých letech se do projektu zapojili například Václav Havel, Madeleine Albrightová, Miloš Forman, Antonín Panenka, Věra Čáslavská, Manolo Blahník a mnoho dalších, kteří tak symbolicky zanechali své kořeny v botanické zahradě. Propojení inspirativních životních příběhů se zajímavostmi o skvostech rostlinné říše zaujme nejen dospělé, ale také děti. Ty na stezce naleznou i strom patřící Hurvínkovi, Krtečkovi nebo Večerníčkovi.
Připravila Darina Miklovičová.

www.botanicka.cz
 
https://www.facebook.com/…ZahradaPraha

  

 

czech specials 2