Menu

První vánoční trh na zámku Dobříš se koná už tuto sobotu

04. 12. 2018

První vánoční trh se už tuto sobotu 8. prosince uskuteční na nádvoří zámku Dobříš. Mezi prodejci se představí zejména lidé z Dobříše a okolí – místní rybáři, květinářky, šperkaři či zástupci farní charity. Po celý den bude nádvoří zámku zkrášleno vánočně nazdobenými jedlemi a k večeru jej osvětlí louče, hořící koše a lucerny. Atmosféru podtrhnou i vánoční koledy.

nadvori_4

„Návštěvníci trhu nasají adventní atmosféru a během celého dne si budou moci zakoupit ručně vyráběné dárečky, vánoční dekorace nebo třeba jmelí. Ochutnají rybí speciality, medovinu, svařák, kávu a sladké dobroty. Celodennímu jarmarku bude přihlížet známá trojice Marie, Josef a Ježíšek,“
říká Kateřina Doušová ze zámku Dobříš. Záštitu nad vánočním trhem převzala paní Livie Colloredo-Mannsfeldová, manželka majitele zámku Ing. Jeroma Colloredo-Mannsfelda.
Vánoční trh doplní tradiční adventní prohlídky zámecké expozice, které se na zámku Dobříš konají o adventních víkendech. Také tento rok se na nich návštěvníci seznámí s historií křesťanských svátků, dozvědí se o významu adventu i souvisejících zvycích a prohlédnou si výstavu betlémů od Spolku příbramských betlémářů. Součástí předvánočního programu na zámku Dobříš jsou také dvě aktuální výstavy – v Galerii JCM expozice Šlechta v boji za českou státnost a v předsálí Návštěvního centra výstava k výročí 100 let od vzniku republiky.
Připravila Michaela Fialová Rozšafná.

www.zamekdobris.cz

plak

travelcon
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials