Menu

Pozvánka na víkend: Pára v Muzeu v přírodě Zubrnice a ukázka podzimních prací ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

13. 09. 2019

To jsou akce připravené v jednotlivých muzeích Národního muzea v přírodě na tento víkend. V sobotu 14. září ožije Muzeum v přírodě Zubrnice pořadem nazvaným Pára v muzeu. A přesně v souladu s názvem programu vás již do Zubrnic přiveze parní lokomotiva. V samotném muzeu pak bude v provozu parní lokomobila pro pohon zemědělských strojů.

„Dále pro návštěvníky v domě z Loubí budeme péct v kachlovém sporáku, s dětmi z Dětského domova na Střekově budeme krouhat zelí, které našlapeme do zelňáku. A návštěvníci budou mít také možnost ochutnat čerstvě vylisovaný mošt z jablek sbíraných v muzejním sadu. A čekají na Vás hry z dob našich babiček,“ pozvala na Páru v muzeu Jitka Ledvinková z Muzea v přírodě Zubrnice. Plakát na akci naleznete zde.

Do rožnovského Valašského muzea v přírodě se mohou zájemci vydat za ukázkou tradičních podzimních prací, které budou v letošním roce zaměřeny na zpracování a využití brambor. „V sobotu 14.9. nabídneme v areálu Valašská dědina ukázky tradičních prací raného podzimu. Na poli budeme sklízet zemáky a i ve staveních se hospodyně budou pomalu připravovat na dlouhé zimní období. Návštěvníci se mohou zapojit do krouhání a nakládání zelí do škopků, hrabání listí na podestýlku dobytku a připravovat se bude i dříví k topení. A letos podruhé se budou také stříhat ovce,“ pozval na program nazvaný Podzim na poli a v chalupě generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš. Plakát na akci naleznete zde.
Připravil Tomáš Gross.

www.vmp.cz
www.facebook.com/VMPRoznov

 

Czech specials new